Prikaz jedne poruke
Stara 12.12.2011, 12:06   #95
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Kako niko do sada nije spomenuo da i Batman ima RPG elemente, ništa manje ozbiljnje od načine upgrade-a karaktera kao u ME2, Deus EX HR, pa čak i Witcher. Čak i u Arkam Azilumu Hahah kako će da me najure sad po forumu, ali ako budete realni videćete da sam upravu.

Isti princip ista mehanika upgrade-a i otključavanja novih abilitija, perkova, komboa, novih gedžeta i oružja. Takođe dobijate jednog lika da vodite bez mogućnosti biranja, klase, rase itd... i spekovanja atributa isto kao i u gore pomenutim igrama (osim ME2). Tako da Batman, može da prođe kao solidan akcioni rpg. On svakako da koristi drugačiji princip i u drugačijem je okruženju i univerzumu u odnosu na ostale igre, ali suštinski se ne razlikuje mnogo. Naravno da nema opcije izbora, i dijaloga, pored naravno predefinisanih skriptovanih i to je naravno po meni najveća mana u odnosu na ostale igre. Ali iskren da budem nije baš ni Deus EX, pa ni ME2, i po malo Witcher 2, oduševio po pitanju izbora i opcija u dijalogu

Samo sam hteo da istaknem kako i u ovoj "platformici / tabačini" i običnoj konzolnoj igri, postoji mnogo više "kvaliteta" nego što na prvi pogled deluje, i što je pod žanrom i tipskom podelom igre zanemareno. Čak može da ponudi sličan ugođaj kao i ove druge "RPG" koje se u poslednje vreme predstavljaju kao punokrvni RPG-ovi što zapravo i nisu. Tako da jedino ostaje Skyrim da ponudi stvarno nešto više. Veličina igre, razvijeniji svet, ali koliko vidim i on je zakazao po pitanju RPG elemenata u odnosu na predhodne delove i mogućnosti razvoja lika.

Poslednja ispravka: bokela (12.12.2011 u 12:47)
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
3LANCER (16.12.2011), dragomix (12.12.2011)