Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2010, 18:35   #6
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
1. Pa da uvedu PayPal, i to za primanje i za slanje novca.
2. Da uvedu doživotnu robiju za sve one koji se "posluže" nekim delom porudžbine, konkretno mislim na carinike i poštanske službenike. Ne želim da imam poverenje u tipa Amazon.com, a molim Boga da mi neko na granici ne pokupi sve...jel jelte treba njegovoj babi....
3. Smanje carine, špedicijie, poreze, taxe itd.... Jer na kraju više plaćam njima, nego što sam platio sam proizvod...
4. Da se smanji korupcija (Ne mislim na "celokupnu" (ipak imam razumevanja ), već na one kretene kojima odgovara da nas drže u mraku).
5. Imamo najgore brzine interneta, a najskuplje, u regionu i šire.
6. Da prestanu da podržavaju monopoliste.
7. Da prestanu da nas farbaju, postavljanjem glupih pitanja (kao npr. šta nam treba za dobru eT)... Kao da sami ne znaju šta nam treba i šta se dešava u ovoj rupi od države.
Ovo je pravo stanje stvari ..
Ima još :
-primorati banke da svima omoguće da rade elektronsku trgovinu,a ne da postoji limit od ,mislim 500 000 € prometa koji se mora imati;
- odrediti zakonski proviziju koja bi se naplaćivala,jer bi naši bankari jedva dočekali da oderu još malo kože s leđa.Ovo je jako bitno ,jer ako za naplatu sa dina kartice plaćam kao proviziju banci 2% (a kupio sam terminal i još mi skidaju kojekakve provizije posle),a ne mogu da dodam na cenu ,šta će tek biti sa ovim ?Bitno je znati šta koliko košta.
-Postaviti pravila oko povraćaja robe i para,jer postoje specifični slučajevi kada to nije moguće,npr. ako se plaćena roba isporučuje trećem licu.
-Ukinuti obavezu korišćenja špediterskih fimi,svesti sve na plaćanje carine po unapred utvrđenim pravilima i tarifama.Niko od toga ne beži.
-Regulisati plaćanje iz inostranstva,za robu ili usluge koja ostaje ovde (ne izvozi se) .Iako imam solidnog knjigovođu nije znao da mi objasni šta sa tim.

Evo i jedan primer kako je sad : poznanici su poručili iz kine mobilni telefon.Platili su im ga rođaci iz inostranstva oko 90€ ,kad je stigao dok su platili špeditera (?), carinu kojekakve takse izašao je oko 200€.Da li je to normalno?Sigurno da nije.

Nadam se da će biti i boljih predloga od ovih mojih.
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
Dux Linux (27.9.2010), player1 (11.10.2010), smarkovic (7.10.2010), Virus (2.10.2010)