Prikaz jedne poruke
Stara 27.9.2010, 15:28   #16
Dux Linux
Novi član
 
Član od: 27.9.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Sta dodati na ovo ?

Pre par meseci po inerciji sam pokusao da otvorim PayPal nalog racunajuci da nakon 6 godina od prethodnog pokusaja ne postoji ni teorijska sansa da Srbija i dalje, uz par zemalja sa egzoticnih koordinana i jos egzoticnijih imena, nije u onoj country drop down listi. Sledeci dalje instink, posetio sam par foruma i bio zabezeknut da se tamo vodi potpuno ista diskusija i nakon svih tih godina "kada ce paypal doci u Srbiju".

Ja sam i licno potrosio neko vreme i trud pokusavajuci da spojim ljude iz drzave, kao i ljude iz IT industrije i bankarskog sektora kako bi bio zatvoren krug na relaciji (drzava-banke-IT sektor), ukljucujuci pravno finansijske garancije, finansijski i tehnicki procesing i procedure sto su sve prosti uslovi za aplikaciju kako bi PayPal u opste uzeo istu u razmatranje.

Gola je istina da je bar u ovom slucaju pravi razlog sto se nista ne desava upravo nesposobnost drzave (a ne kako se to obicno potura to sto smo mi nazadna zemlja puna najgorih hakera koji samo piratuju sadrzaje sa neta i mastaju da razbiju PayPal naloge).

Ne zalim da sirim defetizam, ali se svakako nadam da ce svi oni ljuidi koji imaju aktivisticki pristup, energiju i volju, utrositi iste na stvari koje stvarno mogu da naprave promenu. Da se ne desi da nakon 6 godina citaju pantljicare od odgovora na istu temu.

Predlazem da pokrenete ovu akciju/temu ponovo onda kada drzava i njeni eksponenti pokazu bilo kakav rezultat kao minimalan znak volje da nesto i urade a ne samo da nas anketiraju i u nedogled farbaju.

Ko je gledao seriju "Slozna Braca", setice se cuvene scene kada Mute prenosi Fiku poruku licno od Butrosa Galija:

"Naculju usi"
...
"Jesi naculjio?"
...
"Kaze Butros.....'Imacu vas u vidu!'"
.








Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
1. Pa da uvedu PayPal, i to za primanje i za slanje novca.
2. Da uvedu doživotnu robiju za sve one koji se "posluže" nekim delom porudžbine, konkretno mislim na carinike i poštanske službenike. Ne želim da imam poverenje u tipa Amazon.com, a molim Boga da mi neko na granici ne pokupi sve...jel jelte treba njegovoj babi....
3. Smanje carine, špedicijie, poreze, taxe itd.... Jer na kraju više plaćam njima, nego što sam platio sam proizvod...
4. Da se smanji korupcija (Ne mislim na "celokupnu" (ipak imam razumevanja ), već na one kretene kojima odgovara da nas drže u mraku).
5. Imamo najgore brzine interneta, a najskuplje, u regionu i šire.
6. Da prestanu da podržavaju monopoliste.
7. Da prestanu da nas farbaju, postavljanjem glupih pitanja (kao npr. šta nam treba za dobru eT)... Kao da sami ne znaju šta nam treba i šta se dešava u ovoj rupi od države.
Dux Linux je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dux Linux na korisnoj poruci:
smarkovic (7.10.2010)