Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2010, 13:21   #20
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

1. Da li je "Šta nam treba za dobru eTrgovinu?" glupo pitanje? Na ovo pitanje neću da odgovaram, jer iz principa ne odgovaram na glupa pitanja.

2. E-trgovina i trgovina uopšte, jesu politička pitanja? Nisu li državna i društvena? Možda je to IT pitanje koje treba da reguliše država zakonima? Tjah, nema veze:
AKO NEKO ZNA DOBAR NAČIN DA ZAOBIĐEMO POLITIKU, DRŽAVU I ZAKONE, A DA UREDIMO E-TRGOVINU KAKO DOLIKUJE - NEKA ODMAH KAŽE DA SE ORGANIZUJEMO!
jer:

3. Država je kilava i kljakava, po pitanu zakonskog regulisanja IT tema (a i ne samo njih). Ma, često troma, nekada kao slon u staklarskoj radnji, a nekada otrese IT problem kao perut sa revera. Sijaset primera, mrzi me da ih navodim.
Razlozi za to su: a) nezaintereseovanost i nerazumevanje, b) ima važnijih, a mnogo više "važnijih", pitanja, c) ne donosi novac državi koliko neke druge oblasti, d) donese zakon koji se nikad ne primenjuje...

4. U takvom stanju stvari - ako vas država nešto pita kroz javnu raspravu, logično je da pretpostavite da vas farbaju, kupuju vreme, zamazuju oči... Ali ne mogu da razumem ovo: zašto onda trošite svoje vreme, trošite novac na preskup Internet i učestvujete u jalovoj raspravi?

5. Znaju oni šta treba da rade - tipična vaša reakcija, iza koje je par vas dalo suprotna mišljenja šta to znaju da treba da urade. Odakle onda da znaju šta da rade, kad i vi ne mislite istovetno?

6. Da doživim da neko satre korupciju u potpunosti i da umrem - umro bih u cvetu starosti sa 2000 leta. A mislite samo na one koji nas drže u mraku - izvin'te, a koji su to? Može malko preciznije? Ili je to samo retorika?

7. Carina, pošta, banke, takse, špedicija, zakoni, procedure... Sve se slažem - uopšteno, tu su problemi.
Ali objasnite mi kakve veze ima cena Interneta sa ovim? Ili se orator mogao zaleteti da opali i po ceni goriva, mazuta, gasa, hleba, krompira, kelerabe - "nema veze, al da im ja sve kažem"?
Ili ono: Da ne podržavaju monopoliste. Da li se to "monopolista" odnosi na PayPal ili na Telekom?

8. Svaki policajac koji me je zaustavio u poslednjih nekoliko godina, rekao mi je "Dobar dan." - verovatno sam imao sreće. Na šalteru mi se nisu osmehivali nigde u inostranstvu, možda sam se osećao "na pod miške" od puta. Ako su javne rasprave način da ministri koriste tuđu glavu, evo - nek izvole.

Manje-više: red, poredak i kultura se u svim zemljama Evrope održava kroz drakonske novčane kazne definisane zakonima koji svi primenjuju. Zato nema grafita, zato vozači staju svakom pešaku na pešačkom prelazu, parkići za decu imaju cele ljuljaške koje ne škripe, a gradonačelnik skvikne jer je za Novu godinu bio preglasan vatromet.
A pre toga stvari se uvode i kroz referendume i javne rasprave...
Dakle - farbanje ili ne, odlučite sami, ali - neka probaju posle ovoga da problem e-trgovine razvlače "ko baba gaće"...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
A M G (28.9.2010), player1 (11.10.2010)