Prikaz jedne poruke
Stara 23.3.2017, 21:45   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 03/2017

Da kažem i ja neku reč o novom broju Sveta kompjutera.
Ovo je jedan od retkih brojeva, a da sam pročitao baš dosta tekstova. Takva radnja mi se nametnula, da mogu da na konstruktivan način dam kritiku, bila ona pozitivna ili negativna.
Primetio sam da časopis u zadnjih godinu dana kuburi sa identitetom tj. nema ustaljen grafički dizajn.
Znam da treba ići putem progresa, ali ne iz meseca u mesec, već periodično našest meseci ili godinu-dve dana.
Ja primećujem čak i sitne promene.
Rubrike koje po mom ukusu nisu baš razvijene su Na licu mesta i intervjui sa poznatim IT stručnjacima iz zemlje i sveta. Njihova reč bi mnogo značila i starim čitaocima, a naročito onima koji tek ulaze u svet informacionih tehnologija.
Jedna od mojih favorizovanih rubrika je hardver. Iz broja u broj doživljava visoke i nešto niže ocene. Dopada mi se što već neko vreme uzimate u obzir testove tematskog hardvera. To je sasvim u redu ali npr. malo više grafikona neće nikom smetati. Dalje, jednostavno treba da vam bude praksa da svakom proizvodu date i trenutnu cenu pa makar ona i bila nešto nepovoljnija nego što bi mogla trenutno na tržištu da bude.

E sad bi najzad već mogao da kažem i neku reč o ovom aktuelnom martovskom broju.
Inkluzija, rasponzivan, ovo drugo u dva teksta.Šta vam to treba? Tekstovi treba da budu razumljivi široj populaciji Odavno se zna da je dobar deo naše populacije tzv. funkcionalno nepismen, i time njima korišćenje ovakvih izraza sigurno može da prestavlja problem.
Od ostalih tehničkih uređaja upadaju mi u oči matične ploče i fotoapparati.
Ovaj Nikon je zaista svestrana spravica, međutim meni se dopada ova tj. ove kamere za automobile.
Da je sreće da i kod nas bude obavezujuća i sudski priznnata, bilo bi sigurno daleko manje saobraćajnih prekršaja i nesreća.
Tenda ima nesvakidašnji dizajn. Monitor je fantastičan, još kad bi mu bila i fantastično niska cena.
Programi su izuzetni. Dakle nemam reči koje bi mogle da opišu moje oduševljenje njima.Prosto neverovatno šta ste sve opisali u ovom broju. Ubedljivo najbolji deo časopisa.
I da ne razglabam više, ima tu jako zanimljivih tekstova, naročito onih stručnih.
Zaključak:
Sve je kod nas sivo sa žutim detaljima!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
igor7 (25.3.2017)