Prikaz jedne poruke
Stara 12.7.2008, 8:20   #76
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Krađa tekstova iz SK - prijavite prepisivanje

Citat:
crazy_chicken kaže: Pregled poruke
Iz nebitnih razloga sam kupio casopis Gameplay i naisao na rubriku u kojoj citaoci salju svoje opise i bivaju ocenjeni. Primetio sam da je najbolje ocenjeni opis (petica) gotovo potpuno idenitcan onom iz Sveta Kompjutera (u pitanju je opis igre Transformers : The Game). Cini mi se da su cak i neke recenice u dlaku iste. Nazalost nisam imao vremena da proverim ovu poslednju informaciju zbog toga sto su mi stari brojevi spakovani na tavanu koji mi je trenutno nedostupan, ali prvom prilikom cu potvrditi screenshotom ili kopijom. Ono to je sigurno je da je opis gotovo preslikan onom iz SK.
Pa to je po meni i opravdano,mislim tu niko nije ostecen citaoc nece dobiti pare za to sta je napisao,casopis GP nece dobiti nikakvog kredita za taj opis jer nije njihov.Kradja je kad neko uzme text iz SK-a i onda ga unovci,npr emisije koje su ovde spominjane.Ovo u GP-u nije nikakav problem,mogu se kladiti da je tamo 90% tih textova citalaca prepisano od nekud.Svakako nije u redu,jer je verovatno naglasak da citaoci sami napisu,nesto svoje,a ne da prepisu,ali neko eto bi zeleo da dobije peticu pa da se hvali drugovima itd...
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke