Prikaz jedne poruke
Stara 13.7.2006, 12:44   #133
Gosh
Novi član
 
Član od: 10.7.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Citat:
PopMilo kaže:
@Gosh:


Ajd probaj da konvertuješ nešto u fine readeru, pa mi reci koliko vremena treba, koliko grešaka bude u proseku i tako to...

Pa, ovako, opevani sokole u guslama
sa FineReaderom radim vec 5-6 godina. To je UBEDLJIVO najbolji OCR prgram koji postoji i mogu da ti kazem da je broj gresaka u poslednjoj verziji dosta mali! Iako to ne koristim, znam da postoji language pack za hrvatski, sa kojim je moguce izvrsiti dodatnu polu-automatsku korekciju teksta. Kada sam pre 3-4 godine skenirao stare brojeve "racunara", "SK" i "MM", rezultati su bili sasvim zadovoljavajuci! Jeste, tu je taj problem naseg "visokokvalitetnog papira" i [tamparija iy socijalisti;kog i ratnog perioda, koji povecava broj gresaka za jedno 30%! Dobro mi je ostao u pamcenju broj racunaara 16, koji je imao uzasno mnogo mrlja ot stamparskog mastila! Ali, sta da se radi....

rekoh, ako vec imas stranice skenirane u 300dpi, nece biti problem da se to prebaci u tekst. Inace, za jednu stranicu ti treba oko 10 minuta da je kompletno zavrsis (ja koristim Canon LiDE 60).

Medjutim, skidam kapu za vec uradjeni posao!

P.S. ja sam bio poceo da skeniram cuvenu knjihu "Spektrum Prirucnik" iz 1986, ali sam morao da odustanem zbog nedostatka slobodnog vremena. Inace, sramota je da vrlo malo racunarske gradje postoji na internetu na juznoslovenskim jezicima.
Gosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke