Prikaz jedne poruke
Stara 7.7.2010, 21:06   #19
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Ne vidim tu nikakvu lepotu, nego samo na šta bi ličio svet kad bi bio, ne daj Bože, nuklearni rat. Pokazuje kakva bi katastrofa nastala.
Čini mi se da ovde grešiš, i mislim da je ono što MK pokušava da dočara mnogo "transcendentalnije" od pukog nuklearnog rata. MK se, na svojevrstan geekovski način (respect!) vraća na iskosnke pojmove uništenja i stvaranja, Brame i Šive, Ragnaroka i Valhale. Uostalom, da se ne radi samo o praznim nagađanjima jasno pokazuju i dela Stivena Hokinga i sličnih velikih naučnika koji u par navrata jasno aludiraju na činjenicu da je Big Bang (a samim tim i Big Crunch), iako destruktivna pojava, zapravo predstavlja prekretnicu u istoriji kosmosa stvarajući život. Poenta: nema života bez uništavanja. Sa tog aspekta i sa stanovišta radikalnih, revolucionarnih promena, katastrofa je divna stvar. Cepanje atoma uranijuma da bi dobio električnu energiju koju posle koristiš za kreativne stvari (ili bar tako treba da je koristiš) je u suštini predivan proces, iako jako destruktivan (za više informacija, obrati se Bokileu2000, mislim da neće imati ništa protiv da ti sve potanko objasni).

Naposletku, ne bi me čudilo da MK ovim pokušava da ukaže na izrazito ružan i nazadan fenomen u našem društvu (a i šire), gde se na tehniku gleda podozrivo zarad nekih drugih lažnih vrednosti (komercijalnijih?!), uprkos činjenici da ljudsko društvo može samo tehnici da zahvali za svoj vrtoglavi razvoj i za činjenicu da više ne živi u pećinama, plašeći se da će obližnji jaguar da ih mezeti na spavanju.

Ili bar ja tako doživljavam njegov tekst, s obzirom da imam sličan pogled na svet. Možda je čovek hteo da kaže nešto skroz deseto, we'll never know for sure
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Andross (8.7.2010), Bokile (7.7.2010), jozvan_Kg (21.7.2010), M1L0SH (7.7.2010)