Prikaz jedne poruke
Stara 27.8.2012, 14:51   #12
opremdobro
Novi član
 
Član od: 14.11.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Maticna ? : RAID, file server, 5-6TB

Видех тему ... ово о чему сам причао направио сам, али користећи принцип да је најбоље решење - најлакше и најбрже решење ( оцц рз) :
узео сам неко прастаро миди десктоп кућиште, ам3 плочу са 6 сата2 и инт вга, Семпрон 2,7 и 4ГБ РАМ-а. Ту сам убацио 1 иде двдерве ( 5,25" лежиште), 1 иде 160гб хдд (5,25 лежиште) као радни са Вин7х64 и Убунтух64 ( у случају да један цикне дељење након рестарта наставља други) и 6х2ТБ ( сви у 3,5" лежишта, чак би могао још један хдд) у ОС сваки понаособ, шеровани само на читање, као и то да само Админ има право да нешто мења по њима, а иначе се самостратује као обичан усер. Прво сам их ставио у фрееНАС као РАИД 5 али толико су се грејали прошло лето да ово сигурно не би издржали. То је био повод да се одлучим да користим поменути принцип. Све лепо ради, рецимо летос на ти хддови нису прелазили Т преко 40-42Ц. Углавном су били 30-35Ц. Ах да , важно, испред хддова, између предњег панела кућишта и лимене конструкције повезао сам три вентилатора који дувају ка хддовима, тј кроз хддове ка средишту кућишта које је бочно отворено.
Додао сам и 4ГБ флеш за рамбоост али нисам приметио неко побољшање, очигледно је уско грло семпрон. Вероватно ћу га заменити неким јефтиним пунокрвним АМД сличне/мање потрошње, финије израде, што је осим цене главни узрок одабира семпрона.
ПЦ ради добро као сервер, без проблема "сервира" три филма ка три пц кроз 100Мб и ВајФај н класе мрежу, док у исто време на њему може се гледа неки филм, не баш пунокрван Блуреј, већ онако, знате сами.
Волео бих коментар ако сам негде погрешио.
Ајд уздравље!!!
opremdobro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke