tema: Discworld
Prikaz jedne poruke
Stara 5.6.2007, 15:30   #22
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Zavisi my friend,zavisi

Posto dosbox emulira i brojeve/oznake DOS uredjaja(npr ja sam folder "dosigre" na E particiji u XP mountovao u DosBox kao C,a cdrom koji ima oznaku I: u XP,sam mount-ovao kao D,moze nastati zbrka ako DOS installer za neku igru poteras iz XP-ovog prompta,te ga recimo u mom slucaju nece instalirati na E koji emulira C vec stvarno na C
Nadam se da si shvatio sta hocu da kazem...
Osim toga neke(citaj-mnoge)igre se nece pokrenuti ako se ne istaliraju bas u dos modu preko DosBox-a(Harvester npr.),provereno...

Citat:
Sljaka igra lepo - provereno vec, sa ramom od 512 i procesorom od 2ghz sigurno radi, mislim da ce da radi i na sporijem kompu.
Meni je na prethodnoj masini (Athlon 1700XP i 512MB RAM-a)igra radila OK,ali je zvuk toliko seckao da je bilo neigrivo i to sa svim kombinacijama koje sam probao...
Gle cuda na mojoj novoj(i jacoj)masini radi super
Sto jaca masina=to bolje,kada su u pitanju noviji DOS naslovi
Poz...

P.S. Sto se tice Discworld-a 2-on se instalirao sasvim normalno na XP(Win verzija igre),ali cim se igra startuje,pojavi se crni ekran i umesto uvoda igra izlece u Windows-nikakvi compatibility i ostalo nece pomoci,provereno...
U pitanju je problem sa matorim DX-om i losom kompatibilnoscu sa novim verzijama DX-a,sto sve lepo pise na Vogons forumu
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke