tema: Discworld
Prikaz jedne poruke
Stara 17.4.2008, 12:02   #32
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Tek sam sad prešao Noir (igrao sam i ranije, ali sam stao na pola), i igra mi je jedna od najboljih avantura, sigurno medu top 5, mada ima i dosta mana...

Kao prvo, ima nekoliko situacija koje dovode do zaglavljivanja, iako je igrac sve lepo odradio:
Spoiler za npr.:
posle razgovora sa Whirlom, u kazinu, o Reginovom sefu, otvara se nova prostorija u kazinu, bez ikakvog nagoveštaja da sada može da se ide i levo... ok je kad se otvara nova soba u krcmi, pa barmen lepo kaže: ''Mandijeva soba je desno, uz stepenice.'', i onda se covek seti da može da ide desno, ali ovo u kazinu je

Pa onda nedovoljno forsiranje Lewtonovog njuha... deluje mi kao da je ceo taj koncept pretvaranja u vukodlaka skoro pa kozmetički... samo se 2-3 puta koristi da bi se neko pratio. Ja sam ocekivao da cu pomoću mirisa da otkrijem da neko laže da je bio negde, al' ništa od toga... imao sam jedno dvadesetak mirisa od raznih osoba u ''inventaru'', za sve sam otkrio kome pripadaju, a nikad nisam imao prilike da ih iskoristim.

Takode, prilicno loše animacije kvare pomalo utisak, al' da ne sitnicarim...
Spoiler za još jedna mana:
Zasmetalo mi je i u poslednjem poglavlju, kad se vec zli Bog N šeta po ulicama, zelena svetlost prekriva grad, bliži se apokalipsa, grad je u haosu... a nema nikog na ulicama


Igra mi je jedna od omiljenih zbog odlične priče (sa, doduše, nekoliko rupa, al' skoro sve komplikovane priče ih imaju, pa nije strašno), atmosfere, humora... a sviđa mi se i što ima veoma malo ''inventarskih zagonetki'', sve što treba da se radi je da se prati priča... mada, igra je zbog toga prilično laka, al' nema veze.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke