Prikaz jedne poruke
Stara 23.8.2009, 20:17   #11
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Ne treba da instaliraš IHNMAIMS, nego da igru pokreneš preko programa ScummVM. Nadam se da znaš kako se to radi, a evo ti i tema o tome na forumu.

Ukratko, instaliraj najnoviju stabilnu verziju ScummVM-a (eno ti gore u mom poustu link za 0.13.1), pokreni program (kao i bilo koji drugi) i nađi direktorijum/folder sa igrom. Možeš da "mauntuješ" imidž igre nekim programom kao što je DAEMON Tools ili Alcohol 120%, pa da ideš na taj (fiktivni) uređaj, ili da pomoću imidža igre (ne sećam se koji je tačno format: ISO, BIN ili NRG, svejedno), kao ja, narežeš CD (igra dolazi na jednom kompakt-disku), staviš ga u CD/DVD uređaj svog kompjutera i nađeš igru tamo iz ScummVM-a.

Možda sam ovo loše objasnio, ali u praksi je vrlo jednostavno. Probaj ovo što sam ti rekao, pa se javi ako nešto zaškripi.

Kad se već javljam: autori ScummVM-a kažu da program ne poržava igranje igara sa optičkih diskova i da fajlovi igre treba da su na hard disku, ali ja sam IHNMAIMS odigrao bez ikakvog prebacivanja fajlova na hard - jednostavno sam turio CD u fioku DVD uređaja starog PC-a i igrao. I to na Windowsu 98.

Još nešto: stvarno nemam pojma kako ScummVM 0.13.1 radi na Winu 7.
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
... Znači 16bit .exe i 64bit OS aj ćao - ništa.
Dobro, šta te košta da na istom PC-u imaš instalirana dva OS-a? Napravi lepo dual-boot instalaciju i Bog da te vidi (Win XP + Win 7) .
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
... ne mogu da se "smaram" sa dual boot,... a i svako ima svoje
OK, samo (narodski rečeno) nema koitusa bez penetracije.

Poslednja ispravka: zoran845 (23.8.2009 u 20:58)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
draske73 (24.8.2009), Nikola16789 (23.8.2009)