Prikaz jedne poruke
Stara 16.3.2009, 12:50   #10
donboske
Član
 
Član od: 14.2.2009.
Poruke: 38
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows na Flash koji bi se koristio umesto HDD-a

Može Win da se bootuje sa fleške, postoje tutorijali na netu pomoću kojih sam napravio Win steup flešku i sa nje, kao sa CD-a, sada instaliram Win tako što na first boot device namestim USB flash a kod novih ploča koje imaju ATA i SATA..., namestim i prioritetni boot uređaj da bude fleška (svaka ploča malo različitije nudi ove opcije, u svakom slučaju, pročačka se BIOS i gde god može namesti da USB bude prvi u odnosu na ostale memorije). E sad, ja sam laik pa možda, kao svaki laik koji više uči čačkanjem nego proučavanjem (a razlog tome je što mi svo vreme za čitanje oduzmu fakultetski obimni udžbenici sa temom potpuno različitom od računara-hemija) imam glupe ideje i postavljam glupa pitanja, dakle mislio sam da fleška može da zameni HDD u potpunosti (a koako je meni ceo Win sa svim, meni potrebnim programima, zauzimao oko 2,5GB, mislio sam da bi flash od 4 bio i više nego dovoljan a extra povoljan, jer sam čuo da na nekim novim poslovnim prenosnim računarima mesto HDD je fleška od 4, 8 ili sl. GB, pa sam mislio da može i na desktop računarima A nisam znao da je njen vek trajanja mali ako se rade česti upisi...
A ovo za VIA chipsetom možda je i tačno, bar za moju ploču, jer sa te fleške sa Win instalacijom nisam mogao da pokrenem inastalaciju Wina jedino na tom kompu. Hvala svima puno, ideje su i dalje dobrodošle, a mislim da, dok ne nađem novi-polovni i ispravni HDD (a u mom gradu je to jako teško) da ću da, upravo, koristim neki od onih linuksa (ima nekih koji su rađeni da se baš s fleša dižu-čitao sam sinoć na netu podstaknut vašim predlozima).
Ako imate ideju gde ili znate mesto na kome se prodaje puno tih polovnih delova za računare javite mi, please, na privatnu poruku ili kako god, ili ako neko od vas prodaje mogli bi da se privatnom porukom dogovorimo
Hvala svima, svaka vaša informacija je jedan (ili više) koraka ka mom uzdizanju iz šarlatanizma i puno mi znači!
donboske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke