Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2010, 12:51   #51
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Hvala za preporuke za detektivske igre ali igrao sam ih sve sto ste ih nabrojali

Upravo je problem to što je Dijego rekao, "detektivske" igre te vode za ruku a tebi ostaje da klikaš po ekranu dok tvoj svojeglavi-alter-ego "with a mind of his own" odrađuje to što bi ti trebao. Zato mi se svideo SH vs JR, jer je imao onaj mega-kul sistem za obradu mesta zločina, gde ti uviđaš činjenice i zatim ih povezuješ na fiktivnoj tabli, što bi bilo nešto najbliže tome što bih želeo da dobijem od igre. Sličan sistem je bio u Blackwell Chronicles 1, gde si razgovarao sa svedocima i umesto predefinisanih dialoških opcija si birao zapise iz žurnala (!!!).

Šteta što više av. igara nije preuzelo taj sistem jer je to jedina prava inovacija u av. igrama u odnosu na sad već više od 20 godina star Maniac Mansion.

Kako bi uopšte izgledala "Tr00" detektivska igra? Mislim da bi trebalo da izgleda nekako ovako:
  • Avatar radi apsolutno sve što ti izabereš, bez odbijanja ili svojeglavih opaski.
  • Tokom opažanja ti biraš koje činjenice su bitne koje idu u neki žurnal
  • Tokom dialoga pored standardih opcija mogućnost biranja zapisa iz žurnala
  • Povezivanje činjenica na nekom Brainstorm ekranu, i to bez trenutnih true-false indikatora da si na pravom putu. Povezane činjenice otvaraju dodatne (možda pogrešne) činjenice i eventualno nove lokacije (možda slepe puteve)
  • Mogućnost da zaključiš slučaj u bilo kom trenutku čak iako nisi u pravu, mada ako imaš premalo dokaza sledi Fail.
  • Mogućnost zaglavljivanja usled pogrešnog rezonovanja

Zbog širine ovakvog sistema teško bi bilo napraviti lepo skriptovanu high-budget igru, ali što se mene tiče mogu i polu-statični first-person ekrani. Isprogramirao bih i sam ovako nešto ali kao i u svim igrama koje sam pravio stvar stane kad treba napraviti grafiku, animacije i zvuk.

EDIT: Probaću Discworld Noir, hvala Caine Izgleda da Blackwell nije bio prvi sa tim sistemom, doduše ipak je malo drugačiji oblik

Poslednja ispravka: Boris B. (25.11.2010 u 12:53) Razlog: Dopuna
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke