Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2007, 1:53   #87
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Thumbs up Siromashna grafika

Citat:
Diego kaže: Pregled poruke
mislim da cu grafiku negativno iskritikovati tek kada vidim neke ostale stvari u jednoj avanturi, kada shvatim igru u globalu, kao shto cu i prelepu grafiku kao prvu impresiju spomenuti sa rezervom dok ne vidim kakva je igra...

Hvala lepa na trudu i izdvojenom vremenu. Najbolja poruka(e) u ovoj temi definitivno, mozda cak i na celom podforumu Avanture .

E sad, pitanje je kako sve ovo sto si napisao primeniti za Culpa Innatu.
Ok, nisam ja govorio samo o kvalitetu grafike, nego o njenoj siromasnosti.
Da ,to je key word, siromasnost grafike.
Znaci u holu zgrade jedna veeelika ista tekstura poda i na zidu takodje, eventualno neka slika (sve u jadnoj rezoluciji), a ti (ja ) tuda treba da prodjes kako bi pokupio neke kljuceve sa poda. Pa jel ih stvarno mrzelo da se malo potrude i ubace jos nesto...
Pa relativno skoro (pre mozda godinu dana), sam prvi put igrao Broken Sword 1 (da ja sam ih igrao 2. pa 3. pa 4. pa 1.deo, ali nema veze radnje nisu spojene). I kakva je grafika u BS 1 po danasnjim standardima - smesna, ali da li sam ja igrao i presao tu igru, odgovor je DA, zato sto je grafika bogata. Gomila likova, recimo na ulici, svi se bave necim, onaj restoran na pocetku, vidi se brate da se vodilo racuna o svakom delu "ekrana" .
Nadam se da si me razumeo.

Citat:
Diego kaže: Pregled poruke
- humor
Ne mogu da kazem da je igra losha samo zato sto nema humora uopshte.
...i da smatram da ipak, koje god tematike avanture bile, uvek moze da se nadje mesta za dobar, makar i minimalan suptilan humor.
...ali bar i retki humor u dobroj upotrebi moze da donese jos jednu dimenziju igri, bila ona cak i ozbiljna, ili horor.
Sumnjam da u ovoj avanturi ima i promila humora, sve mamo dzambo New World Orde bulshit, tako dosadno. Mada mozda si u pravu, ako kazes da nekima avanturama to nije mana...


Citat:
Diego kaže: Pregled poruke
-problemi, zagonetke
Jos jedna od gluposti je kad postoje predmeti koji mogu da se pokupe tek nakon sto se nesto drugo dogodilo, a sto vam nikako ne nagovestava da treba da se vratite 10 ekrana nazad i da pokupite ono na sta je komentar bio - Ovo mi ne treba.
Sa ovim se moram u potpunosti ne sloziti .
Znaci ja bas ne volim kada se u avanturama tipa (Return To Mysterious Island i Da Vinci Forbidden Manuscript) moze pokupiti sve sto se nadje na zemlji u nekoj prostoriji. Gde bre stanu toliki predmeti, zezam se... Ali meni je gloopo kada ti nesto uzimas sa zemlje, a nemas pojma zbog cega si to uradio . Ja bas volim kada dodjem do neke zagonetke i onda mi nesto fali, otprilike skapiram sta je to, i onda se setim gde je to bilo...

Ajde lepo Diego ti instaliraj Culpu, pa malo izgubi par dana vremena, pa da mi kazes sta je bilo dobro/lose u igri, da li je vredi igrati... .
Igrao sam je par sati, resio par zagonetaka, ali siromasno brate, bas siromasna grafika (sadrzaj "ekrana")...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Diego (25.11.2007)