Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2008, 20:15   #109
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
nets kaže: Pregled poruke
Generalno su krivi i za to što je izraz uopće nastao (pritom mislim ukorijenio se i postao etabliran), i zato što su se avanture stisle pod akcijske avanture (tako je bilo u početku, a malo je falilo da tako ostane i do danas). Tada su avanture praktički bile podžanr. Ljudi koji su ih radili u periodu 95.-2000. su bili amaterski zaljubljenici u igre i sve da im je bilo do politike i guranja među velika imena, jedva su si mogli priuštiti kavu ujutro, a kamoli bolji komp (lobiranje u medijima je misaona kategorija). Da su kupci stali iza avantura i svojim novcem i glasom ništa se to ne bi dogodilo jer bi nekome bilo stalo do tih kupaca [po mom mišljenju su avanture on the long run i najisplativije igre. Commander Keena, Duke Nukema (starog) ili Doom (revolucionarna 3d akcijska igra u kojoj se ne može skakati) danas nitko neće zaigrati, dok će mnogi ponovo odigrati Sam n Maxa]. Da netko tim proizvođačima igara kaže kako novac nije samo ono što prodaju u prvih 6 mjeseci i kako su platežno igrači avantura najsposobniji, možda bi se drugačije postavili.
U to vreme se pojavio 3D i svi su mislili da je su 2D igre istorija. Na zalost, avanture su otpisane kao prve. Pocelo je takmicenje ko ce napraviti bolju i lepsu grafiku. Taj trend se nastavlja i danas, kod svake nove igre udarna vest je kako ce imati neverovatno realisticnu grafiku. Naravno, nece to trajati zanavek. Vec sad se da primetiti da se neki ljudi vracaju na stare staze. Vidi primer LucasArtsa. Svi koji su nesto znacili u toj kompaniji, napustili su je, oformili svoje i sad prave igre koje su/ce biti kao i one stare. Mozda je i sam Dzordz video da je pogresio pa je pre neki dan najurio Jima Warda, dosadasnjeg direktora (). Mozda nam se sprema gamerska renesansa...u stvari mozda je vec i pocela sa pionirima (Psychonauts, novi S&M, Fahrenheit...).
Apsolutno si u pravu sto se tice isplativosti avantura. U prilog tome dajem link sa jednim istrazivanjem na AG sajtu.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke