Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2008, 11:29   #144
Stefan Milovanovic
Novi član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sasvim drugaciji...adventure...monolog

Postovani 'posetioci' i svi ostali koji se osetite prozvano,

Od trenutka kada se SK (ne zelim da razlozim skracenicu - onaj ko ne zna - ne zasluzuje ni da cita post i temu) pojavio u vidu mesecnog 'papirnatog' izdanja pratim ga kao sektu o razvoju racunara...a od kada se pojavio na net-u i kroz forum - aktivno pratim samo ovu temu - dakle - kliknem www.sk.co.yu pa onda forum tj. danas www.sk.rs pa forum - bilo je i drugih precica ali to sada nije bitno...i tako uzivam u postovima...temama...u igri prepoznavanja (pogadjanja) avantura...izoblicim se u pravog adventure geek-a dok moja ip adresa kuca u sk forum domen (dot - nesto kroz - avanture) koji velica avanture...naravno...ima puno sajtova koji opisuju i preporucuju avanture...ali ja sam domestic-man bre i to!...Volim bre da vidim kako neko onako lepo - srpski prozivi avanturu...kao sarme u vinovom listu...jos kad ih prelijes kiselim mlekom...pa ako uz to jos ima i sveza pogaca...skoro da mozes pick-up wallet and pay extra cash to the konobar...i slicno...nije isto kad Japanac prozivi Day of the Tentacle i kada Srbin prozivi Day of the Tentacle... Japanac bi sto pre da zavrsi i da se dici time sto je prvi...Srbina libo ko ce da zavrsi prvi (a sigurno nece on i verovatno ga vec jure zato sto je skinuo *.iso [naravno ne komentarisem *.iso za Day of the Tentacle ovde trenutno - sumnjam da je bilo kog zapadnog-advokata-lovatora briga za ovaj image] koji je ilegalan koliko i kilogram kolumbijskog kokaina - mada naravno ne stvara toliku euforiju)...Srbinu ili je interesantno ili nije...ili je smesno ili nije...bole ga ko ce prvi da bude...bitno da vredi utrosenog vremena (naravno...pricam o adventure igrama...za sve ostale aspekte Srpskog pristupa ovo naravno ne vazi...nema potrebe da opisujem sta ce Srbin najcesce da uradi ako mu recimo prebacite sto je stao u red pre Vas...ne postoji sud koji ce Vam pomoci u tako kratkom intervalu vremena...recimo okrenuli ste se na sekund da pick up & determine koliko para imate i pokrijete Zitopek kiflu sa sirom i uno plasticna casa jogurt...neko je vec ispred Vas a nije bio tu do pre sekund...ccc...to je Vasa losa procena...prihvatite to!...nas mentalitet ne oprasta vremenske nedoumice...nema ovde prostora za Vase nelinearne mogucnosti delovanja i alternativne staze kojima eventualno mozete da gazite...ukoliko zelite da verujete da postoji drugi put - ukoliko zelite da krenete istim...budite jako brzi...vezbajte kod kuce...testirajte svoje omiljene avanture na sebi...recimo...Shivers (Sierra) - prvi deo recimo (odlicna avantura iz prvog lica - Sierra je tada umela da kuva dobre price) - je super avantura za vezbu...krenite od toga da postoji mogucnost da vas kretenski ortaci iz kraja (sa svojim moronskim zenskim pratiocima) zatvore u napusteni Muzej (to recimo moze da bude Jugoslovensko Dramsko Pozoriste koje je privremeno zatvoreno zbog pozara)...umesto 12 urni (ne secam se tacnog broja koji treba povratiti) koje su cuvale zle duhove mozete projektovati 12 ocajnih poslanika Srpskog Parlamenta...zamislite kako morate da uz pomoc imbecilnih tragova resite zagonetke nebi li opravili 12 zaostalih poslanika i kroz to renovirali Jugoslovensko Dramsko Pozoriste...sve samo da bi izasli napolje...ebali ortake morone i preuzeli njihove zenske pratioce (radi pukog sadistickog zadovoljstva)...e ok...sada je dosta...

Jako dugo sam se trudio da izbegnem post-ovanje na ovom forumu...sto iz pukog postovanja...a delom i zbog toga sto nemam granicu kada kritikujem...

Uz duzno postovanje prema odredjenim clanovima...a zapamtio sam samo dva clana...Shlaymara i Zoran (editovacu kada ponovo prodjem kroz forum o avanturama)...razocaran sam...retko kada vidim zagrizene fanove 'naseg zanra' (kada ovo kazem nemam pojma na koga mislim)...obozavam kada vidim sludjene fanatike koji razumeju zasto individua ne treba da tezi Intel Quad - Qurco - Shader 8.0 spermatiq 8 GB Overclocked RAM konfiguraciji sa multi-moroniq tehnology za samo 1000 EUR....koja bi prosecnoj porodici inace vise pomogla kao kamen za potisak kiselog kupusa u ove 'ladne dane'...staro dobro 386 djubre je umelo da pogura 'cuda' (naravno - cuda za koje masa nije cula..."Coutdown" recimo)...masa je zaboravila sta je bila poenta igara...to je za vecinu vas vreme 'zaostalih procesora i memorije'...za razliku od 'Vas'...vreme tih 'zlatnih racunara' nama je dalo nesto daleko vise...dozvolilo nam je da igre cenimo po prici a ne po prikazu...Nisam ja odvec star da ovoliko pametujem...ali sam okoreli 'Avanturista'...i tvrdim da ne postoji ni jedna avantura koju nisam pregazio i uz koju nisam prolio reke vremena ako je vredela toga...retke su one koje sam preskocio zbog puke pretencioznosti najave...gluposti izdavaca koji su smatrali da je puki marketing i napumpavanje vaznije od sirovog sadrzaja (makar on bio u nakaznoj rezoluciji - prateci gnusno kompresovani mono sound i jezivo plitku paletu boja)...
Stefan Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke