Prikaz jedne poruke
Stara 18.12.2009, 18:04   #76
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Sledeci playthrough?

Dijegov poziv na nove плејтру eskapade me podseti na jednu poučnu priču moga dede.


Smrt A.H.

Moj deda po majci se, nošen burama sudbine, par godina nakon drugog svetskog rata obreo u Austriji i tamo upoznao Džona Dirfilda, kapetana-obaveštajca američke vojske, koji mu je ispričao jednu zanimljivu anegdotu, a ja vam je (u nedostatku kalitetnijih poruka) ovde prenosim:

"U julu 1945. bio sam (govori Dž.F.) obaveštajni oficir pri petom bataljonu sto dvadeset osmog artiljerijskog puka, smeštenog u gradiću Oberhauzen, nekih 30 km jugoistočno od Minhena, u Bavarskoj. Rat se tek nedavno završio, sa katastrofalnim posledicama po Nemce (koji su od oružanog sukoba očekivali da im donese namirenje starih dugova, dominaciju nad Evropom i sveopšte blagostanje). Firer je bio mrtav, zemlja u privrednom, socijalnom, moralnom i svakom drugom rasulu, a od Oberhauzena, nekada prelepog turističkog mesta, ostale su samo sive ruševine (zbog žestokih borbi vođenih u zadnjim danima rata).
Jednoga dana pojavio se u mestu čudan čovek na čije mi je prisustvo odmah skrenula pozornost frau Berta (lokalna alapača i gazdarica krčme u kojoj sam odseo): "Her Johan, ta potuljena skitnica iz "Krivog roga" (malog hotela na periferiji Oberhauzena) strašno liči na Firera. Obrijan je do glave, ispijen i nema one markantne klajne šnurbart (brčiće), ali ne bila ja Berta Brunhild ako ono nije naš voljeni Adolf lično."
Odbacio sam Bertinu priču kao torokanje ordinarne seoske ogovaračice (na kraju krajeva svi su znali da je vođa Rajha krajem aprila izvršio samoubistvo), ali sam svejedno rešio (zbog posla, a i lične radoznalosti) da skoknem do "Krivog roga" i pronjuškam tamošnje prilike.
Bio sam ne malo iznenađen kada sam po dolasku u hotel zatekao misterioznog ćelavka da drži (popet na astal u sredini kafane) govor tucetu radoznalaca i lokalnih pijandura.
"Nemci, zemljaci!" - drao se iz petnih žila - "Već nekoliko meseci okupatorska čizma gazi našu svetu Vaterland i kalja naša ognjišta! Došao je čas za nove bitke, vreme je da još jednom krenemo u borbu za majku Nemačku, ispravimo nanete nam nepravde i zavladamo svetom! Potrebni ste četvrtom rajhu!! Hajl Dojčland!!!"
Zbunjeni ljubitelji alkoholnih derivata su se zgledali, pogledi su im odjednom postali nekako bistriji, kao da su se naprasno otreznili, a onda skočiše svi do jednog i klozetskim motkama (čuvene nemačke "šajse fosten") koje je Hajnc Ditrih, gazda "Krivog roga", vazda držao u šteku za zlu ne trebalo (nošenje oružja - čak i hladnog - je odlukom okupacionih vlasti bilo zabranjeno) vehementno zatukoše agitatora, ne dajući mi vremena da reagujem i uhapsim ga.
Analizom zuba (koji su jedino i preostali od bundžije posle krvavog pira meštana) utvrđeno je da je u pitanju zaista bio Adolf Hitler."
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke