Prikaz jedne poruke
Stara 9.7.2011, 23:43   #3
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

eto bluzera kad god je neka apokalipsa tu


Sta da dodam... Novo leto... staro-novo sunce, iskustva, poznanstva, ljubavi... Novi pocetak.

Nekada je tesko priznati sebi da se mora okrenuti novi list, otvoriti nova tema

I ako na sve to dodamo i putovanje kroz vreme, stizemo do nove igre za plejtru, a moram da napomenem da Novi Pocetak nisam imao u planu da igram pre nego sto zavrsim novu Nensi Dru ali avaj, marketing i politika su jos jednom prevagnuli.


Iako cu odmah da priznam da mi The Whispered World graficki stil i dalje vise lezi, i NB ima adute sa nekom artistickom notom, i posebno tim uticajem stripa. Posto su Mikijev Almanah, Hogar Strasni i Zagor moji stripovski dometi, onako laicki bih ocenio da je prisutan neki uticaj evropske skole, recimo italijanske ili francuske u fantazijskom i SF prizvuku. Odmah sam se setio Comix Zone-a, pa mozda cak i od tada nije bilo necega sa ovolikim ociglednim uticajem stripa, iako se igra naravno dobrim delom i dalje ponasa kao klasicna avantura.

Za sad sam samo prolog presao, ali neki utisci su tu - osim sto bi Bent lagano mogao da zapeva Ostala si uvijek ista stasom ala MK, dopadljiv je lik i gluma mi je sasvim ok, a slicno vazi i za drugaricu u uniformi. Svidela mi se zagonetka sa kljucem, jer nije pokvareno skrivena ali ni na dohvat ruke, kao i to sto Bent daje "pozadinsku" pricu kroz komentare, sto je vec tipicno i slicno kao u The Whispered Worldu. Svideo mi se i fazon sto "medjuanimacije" sadrze i stvarno male animacije u sastavu kvadrata i oblacica da malo razbiju monotoniju. U grafici je interesantno i to sto pozadine cesto daju utisak da su slikarski "cetkicama" radjene:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	14305.jpg
Viđeno:	51 puta
Veličina:	100,4 KB
ID:	40238

dakle, za prolog je sasvim ok. moja jedina mana u ovom delu je sto se tice neke "dramske ubedljivosti", u smislu susreta ovo dvoje te njenog objasnjavanja Bentu, ali dobro, nije drasticno poremetilo utisak, i bitniji delovi radnje verovatno tek dolaze

Poslednja ispravka: dijego_ (9.7.2011 u 23:53)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
SweetDalilah (12.7.2011)