Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2011, 20:44   #102
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

bravo kako ste se oboje setili iste pesme meni nije pala napamet a bas je identican ritam, uz to i stil, pored na Mura, lici i na Gilmora. Kad smo vec tu, moglo bi se lako iz opusa Pink Floyda pronaci dosta toga da asocira na odredjene delove igre, ali vise o tome kada se bude pricalo o muzickim asocijacijama


Sta da kazem o raspletu? Pa iako se situacija brzo razvila uz neke obrte, delovalo mi je logicno i poklapalo se sa radnjom od pocetka, jer ako pricamo o razvoju licnosti mi ustvari nista novo nismo naucili - Bent je "naivni" idealista, cesto i cinik ali sa dobrim namerama, Salvador je ljudski "Terminator" i na kraju - pravdoljubiva Fej pa cak iako je pristala na prvobitni plan eksplozije, i koja je pokazace se, ipak odlucna u svojoj "borbi".

Autori su eto izabrali da zacine kraj i sa toplom "father-son" pricom, koja doduse nije bila u prvom planu, i koja ce podsetiti na jos jednu igru ovdasnjeg plejtrua, a izmedju toga i da provuku neku poznatu poruku tipa "ne ostavljaj za sutra "...

Ali ako se zbog teme moglo pribojavati da ce igra da bude prosta skolska lekcija, ona apsolutno to nije ispala vec mi je opet poput prethodnih Daedalicovih igara bila pre svega sveza obrada neke "golden-age" avanture, uz tu zanimljivost da je inspirisana stripom. Evo, konacno sam juce procitao jednu epizodu "Dampyra" koja mi se vuce vec duze vreme i uzivao pa je i to zasluga ANB-a Takodje, tema mozda jeste "ozbiljna", pogotovu uz sve sto se dogodilo u Japanu ove godine (iako je igra zapravo izasla 2010.) ali igra uspeva da bude vise "lagano stivo" i da tek onako izmedju redova podstakne i interes u ozbiljnijem pravcu.

Cak je sci-fi tematika u senci te neke drame i odnosa licnosti, iako je npr. Indez mogao biti jos zastupljeniji kao glavni negativac dok nije potpuno pao u senku Salvadora pa je cak i Duve malo nedefinisan kroz citav tok. Salvadorovi motivi su takodje mogli biti jos malo bolje pojasnjeni, ali ipak nije stereotipni negativac. To su neke glavne mane uz sporadicne nelogicnosti u scenariju. Ipak, glavni likovi i prica koja drzi paznju nadoknadjuju to.

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Meni se svidja sto su ostavili pricu otvorenom za nastavak, time-travela nikad dosta...
Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Bilo mi je jako žao što su na kraju umrli i on i Fay , i činjenica da je Fay bila spremna da se žrtvuje za svijet kome ne pripada, je zaista velika, i pokazuje njenu hrabrost, snagu i dobrotu
hmm da, neke stvari ostaju nejasne - npr. zasto se u onoj sceni nije videlo telo Fej a jeste Salvadorovo? Nakon sto je Fej pustila paru i kada je rekla nesto tipa "Steam, not smoke" sto je nekako predstavljalo njenu "pobedu"... I naravno, kapsula na kraju... I eto, svidja mi se sto je Daedalic i tu tradiciju obnovio, sa cekanjem da se zavrse krediti
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke