Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2013, 21:08   #1
Serbiansword
Član
 
Član od: 14.12.2006.
Poruke: 203
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 47 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Serbiansword Slanje poruke preko Skypea korisniku Serbiansword
Određen forumom Digitalni umetnici u Srbiji, šta, kako, koliko.

Ukratko, zanimaju me digitalni umetnici u Srbiji iz ugla naručioca digitalnih radova. Kako se kreće odnos između mušterije i umetnika, na koji način se određuje cena radova i odakle početi kada je reč o pronalaženju odgovarajućeg umetnika.

E a sada opširnije...
Poslednjih desetak godina se bavim amaterskim pisanjem i nakon dosta "dela" koja sam napisao i potom odbacio u stranu kao nezadovoljavajuća, konačno pred sobom imam gotov roman od sto hiljada reči (108,000 da budem precizniji )

Do sada je tu knjigu pročitalo 5-6 ljudi i komentari su pozitivni, a ja iskreno verujem da sama knjiga ima potencijal. Međutim, ono što imam u glavi jeste početak neke male digitalne kampanje i pre nego što pokušam da doturim knjigu izdavačima; Naime, želim da određene likove i motive iz same priče prenesem na digitalno platno. Time želim da postignem sledeće:
  • Privučem pažnju ljudi, jer ma koliko govorili "ne sudi knjigu po koricama", svi znamo da impresivni artwork i te kako privlači pažnju.
  • Napravim veb sajt u čijem će prvom planu biti upravo artwork potkrepljen kratkim delovima određenih poglavlja. Mešavina teksta i slika dovoljna da zagolica ljudima (ponajviše izdavačima) maštu i zaintrigira ih toliko da me kontaktiraju. Sajt bi naravno bio profesionalno izrađen, što nije problem jer je web programiranje i web dizajn deo moje profesije.
  • Napravim reklamne brošure koje bih, kako znam i umem, poturao izdavačima. Prosti ali efikasni radovi u vidu postera na kojima bi bili prikazani glavni likovi priče, propraćeni zvučnim citatima iz same knjige.

Dakle, cela ta kampanja bi primarno služila za privlačenje potencijalnih izdavača, pa tek onda i čitalaca.
Što se samih čitalaca tiče, tajming početka kampanje jeste bitan, jer ukoliko ona počne suviše rano, velike su mogućnosti da će se potencijalni čitaoci "ohladiti" do samog izlaska knjige. Ali to je već druga tema.

I sada dolazim na glavnu stvar: Digitalni umetnici. Zaista ne znam kako funkcioniše način na koji oni rade, i verujem da to je to veoma opširna tema i da zavisi od mnogo faktora. Ali bilo kakvi podaci, ma koliko oni opšti bili, bi mi mnogo značili. Dakle interesuje me koliko obično naplaćuju jednu sliku visoke rezolucije i koliko naplaćuju seriju slika. Kako stoje stvari sa zaštitom autorskih prava što se tiče digitalnih slika? (kako na lokalnom tako i na internacionalnom nivou).

I da naglasim, bitno je da budu iz Srbije; Mislite o meni šta hoćete, ali pobornik sam kultivacije domaćih umetnika i zaista bi mi bilo mrsko da tražim po inostranstvu kada sam siguran da je Srbija prepuna mladih, talentovanih ljudi.

Za sada toliko, unapred se zahvaljujem svima koji će izdvojiti malo vremena da pročitaju ovo

Poslednja ispravka: Serbiansword (25.10.2013 u 21:39) Razlog: typo
Serbiansword je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Serbiansword na korisnoj poruci:
doctor (12.11.2013)