Prikaz jedne poruke
Stara 3.5.2020, 20:02   #2458
Schredder87
Novi član
 
Član od: 2.5.2020.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Drugari mnogo mi se svidja forum. ja ga koristim da listam pa kad mi se dopadne opis onda ga gledam.

Inace treba mi film koji sam gledao pre 7 - 8 godina. Nisam mogao da provalim koji je jezik u pitanju, pa ne znam iz koje je zemlje. Pocinje tako sto tu zemlju bombarduju Ameri pre x godina. Cuje se monoton glas na radiju koji govori u fazonu "Amesikanci i Englezi i danas nastavljaju da nas bombardjuju....". Jedna porodica odatle bezi u USA i ostavlja dete kod rodjaka. Onda se radnja seli u 99 godinu i narod gleda na televiziji bombardovanje SRJ. U nekom malom siromasnom gradicu nalazi se vojna baza koju lokaci pokusavaju da blokiraju i da tako sprece bombardovanje SRJ (blokiraju im neku prugu, seku im struju, svasta). Sve to predvodi jedan starac lokalni funkcioner koji valjda treba neku zgradu da ustupi NATO - u, a on nece. I prete mu i mole ga i ministri i svi, nece pa nece. Secam se scene gde kaze komandantu NATO baze "Fu*k USA, Fu*k NATO, Fu*k Bill Clinton". Inace taj starac sa komantantom baze pije stalno neko pice i kad jednom prilikom nestane struja, on kaze komandantu "Sad znate kako je Srbima". I stalno je govorio tom NATO komandantu "Ja vas Amere ceo zivot cekam". Na kraju se ispostavlja da je starac onaj klinac koga su roditelji ostavili prilikom onog davnog bombardovanja i nikad nisu dosli po njega.

Film sigurno nisam sanjao, gledalo ga je nas troje. Po ponasanju stanovnistva bi mogao da bude samo grcki, ali ja govorim grcki i jezik nije grcki. Nismo mogli da ga provalimo. Inace teska sirotinja svuda
Schredder87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke