Prikaz jedne poruke
Stara 20.7.2022, 14:17   #42
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Završih igru juče... Kakvo putovanje!

Generalno jeste Horizon 2.0 jer je kompletna mehanika kretanja, borbe i svega ostalog iz prvog dela preneseno u drugi, ali... sto ovo lepo izgleda!!Da se razumemo, ima itekako brljotina u smislu probijanja tekstura, sporijeg učitavanja istih... ali svakako zanemarljivo u široj slici. Ne znam da li se GoT i dalje smatra labudovom pesmom za PS4, ali ako i Ragnarok bude ovako radio i izgledao na četvorci, neće četvorka još dugo u penziju! Svet je na prvi pogled daleko lepši, a kada se dodaju animacije, vremenski uslovi tek onda igra kida! Facijalne ekspresije i uopšte dijalozi su , što i nije toliko čudno jer sam u odjavnoj špici video da ih je radio naš 3Lateral.Mašine su mnogo bolje urađene i njihove animacije su jako dobre.Ima ih dosta novih.Kao što je Sekiro u odnosu na DS, BB... otišao i u visinu i u dubinu, tako je i FW u odnosu na ZD i ti momenti su zaista breathtaking.Pogotovo kada se vinete u visine, koliko to zaista lepo izgleda najbolje se vidi u odjavnoj špici.Ja sam voleo i priču iz prvog dela a odlična mi je i ova.Otišla je u pravcu u kom nikako nisam očekivao da će ići.Po meni jedina mana ove igre je što je u otvorenom svetu.Stvari poput hunting groundsa u ovom delu sam zaobilazio u širokom luku.Uopšte nisam imao nikakvu želju da radim takve kvestove i sa te strane mislim da igri ni ne treba toliko otvorenosti i raznovrsnosti.Kompanjoni su odlični. Dijalozi i usputni komentari nisu na nivou Guardiansa, ali su daleko iznad mnogih kojima bi to trebalo da bude highlight.Ima tu i starih i novih priča.Igrao sam na Hard i to ne znam zašto.Pred kraj igre sam tek skapirao da ima još jedan nivo težine.Generalno na toj težini nisam imao nikakvih problema do poslednjeg bosa koji me je ipak malo namučio.Bolna mehanika borbe iz prvog dela na potpuno isti način dolazi do izražaja i ovde.Da sam malo više zalazio u sporedne kvestove moguće je da bih nailazio na problematičnije "mini boseve" ali bih se time sigurno i bolje pripremio za poslednju bitku u smislu levela, skilova i naoružanja.
Poređenje ovakve igre sa Ubisoft igrama, samo zato što ima logore za čišćenje je apsolutni nonsens!
Definitivno nas čeka treći deo ili bar neki veći DLC i ja jedva čekam.Svima koji ne žele da igraju HFW na četvorci, preporuka da je ipak odigraju jer svakako treba videti koliko i dalje igra može da izgleda impresivno na PS4.



m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
DBrave (20.7.2022), ezenkiel (20.7.2022)