Prikaz jedne poruke
Stara 2.1.2020, 3:59   #256
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Naravno, svako igra kako zeli, u tome je lepota PC modovanja. Na srecu tu je gomila opcija, za svakoga po nesto.

Sto se mene tice, meni bi bilo bezveze da na taj nacin predjem ovu igru (makar prvi put). Jer je FROM SOFTWARE jedan od retkih devova koji balans igara dovode skoro do savrsenstva (osim mozda DS dvojke), gde je skoro svaki zagib kod "kraljica" u igri uglavnom krivica igraca. Igre im, kada se sve to malo bolje sagleda, uopste i nisu toliko teske ukoliko igrac ima makar malo strpljenja. A i pored toga, igre im (i Sekiro naravno) uvek imaju neku caku, neki trik koji te "kraljice" olaksava.
Sa druge strane, znajuci da si "kraljicu" presao oslanjanjem na svoje vestine i kako su bogovi Sekira namenili, je nesto sto ne moze da se opise niti zameni.

Nema to veze sa mazohizmom ili hvaljenjem po netu kako si ti HARDCORE a ostali CASUAL (doduse ima tu malo i nekog "zdravog" ponosa, sto je sasvim normalno, zagrizene elitiste ne racunam ). Ali najbitnije je uzivanje u trijumfu nad igrom koja zahteva od igraca da joj pruzi nesto vise paznje u odnosu na veliki broj danasnjih igara. Uz to, sama borba, igra, istrazivanje su vraski zabavni, tako da smrt i nije tolika kazna . Sve je to proces ucenja i deo igre. Da nisam zaginuo sto puta kod Ashina Seven Spears, ne bi ni jednom koristio Mikiri Counter, a samim tim bi sebe lisio nekih odlicnih kombinacija, gde kada se sve fino pogodi to izgleda kao jedan odlican ples...

Nesto kao:



Da igra nije tako izbalansirana na tezinu, garantujem da ovakvih plesova ne bi bilo ni poprilicno toliko (jer opet, balans nije samo i broju HP-a i ostalom)

I na kraju opet, to sam samo ja, svako igru moze i treba da igra kako njemu odgovara. Jer su igre tu da se u njima uziva.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
caine (2.1.2020), Leonida (2.1.2020), m1aden (2.1.2020)