Prikaz jedne poruke
Stara 8.12.2007, 21:33   #6
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Princ mi je obezbedio jazbinu u priobalnom delu Los Anđelesa, poznatijem kao Santa Monika. Stan se nalazio iznad lokalne zalagaonice. Bio je prljav i mračan. Ponegde se u uglovima uhvatila mahovina od ogromne vlage. Bilo je zagušljivo, a ponekad se mogao osetiti miris koji je podsećao na nešto što je uginulo prošle godine. Jednom rečju – dom.

Procunjao sam unaokolo. Moje novo prebivalište je bilo malo, sa spavaćom sobom, kuhinjicom i sićušnim kupatilom (sva sreća da mi više nije ni bilo potrebno). Bio je tu i jedan trošni sto sa kompjuterom na vrhu, kao i televizor i radio sa kojeg se čuo umilni ženski glas. Prišao sam stolu sa kompjuterom i video da se na njemu nalaze dve poruke.

Jedna je bila od Merkurija kojeg mi je Princ već pomenuo. Na presavijenom, žutom papiru je bio napisan njegov pozdrav dobrodošlice kao i poziv da ga posetim u njegovom stanu, koji se nalazio u blizini, čim se smestim. Takođe mi je ostavio i lozinku za otključavanje elektronske pošte na kompjuteru i kovertu sa sto dolara u fioci.

Druga poruka je bila napisana na gruboj, sivoj hartiji i predstavljala je zagonetku koju je napisao izvesni Maksimilijan Štraus, kojom me je pozivao da ga pronađem u centru Los Anđelesa. Pronađi me tamo gde gori mistično Sunce, stajalo je u pismu. Pozabaviću se kasnije sa njim, pomislio sam. Otvorio sam poštu na kompjuteru. Jedno pismo je bilo od Merkurija (čovek voli da se ponavlja). U drugom pismu, Princ mije savetovao da što pre pronađem Merkurija (ala su zapeli, kao da je Smak sveta). U pošti je bila i jedna zanimljiva reklama u kojoj se spominjao neki Artur Kilpatrik, koji je tvrdio da može pronaći bilo koga. On će mi sigurno biti od koristi, a lokal mu se nalazio u blizini.

Udaljio sam se od elektronskog sokoćala i prišao frižideru u kome sam našao tri kese krvi za transfuziju. Takođe sam u kupatilu pronašao jedan ručni sat i pilule estrogena (za ime sveta, ko li je bio u ovom stanu pre mene?). Isključio sam radio i izašao iz u hodnik zgrade. Stan naspram mog je bio zaključan tako da sam odlučio da ga za sada ignorišem. Produžio sam ka izlazu iz zgrade. Ispred jednog stana sam ugledao današnje novine koje su govorile o masakru na pristaništu koji se odigrao prethodne večeri. Ispred izlaza sam zavirio u svoje poštansko sanduče koje je bilo prazno. Izašaosam napolje.

Ispred zgrade me je dočekao nekakav prosjak koji mi je zatražio sitniš.

Poslednja ispravka: Maladikt (8.12.2007 u 21:48)
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
PAIN (10.12.2007)