Prikaz jedne poruke
Stara 16.12.2012, 14:14   #102
Jorah357
Novi član
 
Član od: 11.12.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Citat:
Jonny kaže: Pregled poruke
o.O

Upravo se vratih iz Delte, gledali smo od 22:30h. Sasvim pristojno, naočare su nenametljive (da tako kažem), ne smetaju uopšte. Doduše, ja već nosim snajpere, pa sam morao preko njih ali ni to čak nije problem (kao što je npr. bio u Koloseju). Platno je srednje veličine i kvalitet je odličan. Zvuk je isto ok, doduše mogli su malo da pojačaju. Pogotovo što je soundtrack fenomenalan i u nekim momentima baš izgleda epski (da ne lažem mnogo, jačina je ok ali bih voleo da me je, što bi klinci rekli, izulo iz cipela). Nebrojeno puta sam se ježio.

Sve u svemu, mnogo bolji užitak nego u Koloseju. E sad, imaju još 5 sala u kojima se daje, za ostale ti ne mogu reći. Ova proekcija je bila u sali 3.
Hvala druze na odgovoru, ali nazalost bio sam primoran da odem u Kolosej zbog starijeg brata i njegovih ortaka. U svakom slucaju nadam se da je tvoj odgovor nekome pomogao u izboru, i da nisi odgovarao za dzabe.

E sad ako nekog interesuje projekcija u Koloseju, rado bih je prokomentarisao. Za pocetak, sala je bila PREPUNA, iako je bio treci dan prikazivanja filma.
Inace sam laik sto se tice filmova i bioskopa tako da cu samo izneti ono sto je bilo ocigledno meni, koliko i bilo kojem drugom gledaocu verovatno.

Prvo cu krenuti od negativnih strana. Slika je kroz naocare bila tamnija malo vise mozda nego sto sam ocekivao. Da li je to do samog filma ili ne, ne bih znao reci, mada rekao bih vise da je do naocara i XPAND tehnologije iz razloga jer je pri gledanju na platno bez naocara slika bila dosta svetlija. Takodje neke brze akcione scene, i pokreti, uospte brze menjanje kadrova je malo teze za pracenje. Naocare su posle dva i po sata gledanja, cinile kao da imaju jedan kilogram.

Posle ovoliko negativnih strana, mislim da je najsvetliji momenat bio stvarno odusveljavajuc kvalitet slike u odredjenim momentima. Sto umnogome moze da kompenzuje ranije iznete negativnosti.

Na kraju krajeva, kad sam izasao sa projekcije, osecao sam se mnogo srecnijim. Film je neverovatan, stvarno predivno filmsko ostvarenje koje planiram da pogledam bar jos jednom u bioskopu. Kad je u pitanju gledanje ovakvog filma, izbor bioskopa je daleko od presudne vaznosti.
Jorah357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke