Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2013, 4:59   #105
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Srbi i bioskopi: Koliko idemo i šta gledamo?

LM, kao jedan od organizatora događaja, imao sam pristup tačnim podacima o gledanosti filmova u srpskim bioskopima. Ovo su podaci za Q1->Q3 2013:
Spoiler za bojler:

Pitanja kojima bih ja otvorio diskusiju su:

- Zar zarada bioskopa toliko zavisi od dece koja idu u bioskop da bi gledala sinhronizovane crtane filmove? Zarada jednog proseka kao što su Štrumfovi 2 je u najmanju ruku zapanjujuća.
- Kako komentarišete pad posete od 25% u godini u kojoj se ne pojavi nijedan domaći blockbuster?
- Zašto jedan Django (čija je poseta bioskopima ocenjena kao izuzetna, a opšta euforija koju je izazvao ogromna) lagano gubi trku sa komedijama, pa čak i prosečnim crtaćima?
Probaću da odgovorim...

Prvo, cijena odlaska u bioskop je prevelika! Jednostavno, ako osoba nije sa djevojkom da negdje izbleji ili sa djecom da odgledaju nešto, ne vrijedi odlaska radi jednog filma. Radije ću skinuti Full HD film da odgledam kod kuće. Ne košta me faktički ništa, a i uvijek može društvo da naleti. Plus, nema cimanja do bioskopa, ljudi u BGD bez automobila ne moraju da razmišljaju o prevozu. Itd.

Drugo, ljudi vole hype oko stvari kada su domaći filmovi u pitanju. Sjećam se (dok su još postojala dva bioskopa u manjem gradu gdje sam bio) da je totalno ludilo bilo za Zonu Zamfirovu. Jednostavno, ljudi ne idu u bioskop bioskopa radi već radi konkretnog filma.

I treće pitanje ima više odgovora... Ljudi vole lake stvari, da ne umaraju mozak. to objašnjava razne rijalitije i gluposti po TV programima. A osim njih, i svi ostali, ne žele stalno da gledaju filmove u kojima spoznaju samoga sebe, nauče veliku pouku i šta ti ja znam. Ljudi traže zabavu.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke