Prikaz jedne poruke
Stara 2.6.2009, 14:58   #11
jova1996
Član
 
Član od: 23.4.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (Vas prvi kontakt)

Meni se ove godine, pre jedno mesec dana zeznuo stari windows, pa sam uzeo malo da proucavam instalaciju OS-ova. Nasao sam na ovom forumu tutorijal za instalaciju xp-a i instalirao ga. Medjutim taj win je bio ocajan, mislim da je bio SP1. Onda sam skinuo SP3, mada je i dalje radilo nikako. Procuo sam za linux, a posto moj komsija stalno kupuje micro a na njihovom DVD-u uvek stave neku distribuciju linuxa. Na tom DVD-u je bio UBUNTU 8.10 i ja sam ga bootovao sa CD, mnogo mi se svideo pa sam bez razmisljanja uradio oono cuveno format c: i zamenio sje*ani win ubuntuom. To je nekoliko dana radilo, pa sam ja odlucio da updateujem ubuntu na verziju 9.04, i usred instalacije mi se nesto zeznulo i lin vise nije hteo da se podigne. Posle toga sam imao jos neke pokusaje lina ali je sve palo u vodu. Na kraju sam se skrasio sa win-om7 koji da kucnem u drvo super radi. Sad sam kupio micro i na njegovom DVD-u daju ubuntu 9.04 i ja sam ga bootovao sa CD da vidim kakav je, i cini mi se da nema neke razlike od verzije 8.10... Ja bi sad rado uradio dual boot ali nema smisla to raditi na moj "ogromni" HDD od cak 36GB
jova1996 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke