Prikaz jedne poruke
Stara 22.9.2007, 16:21   #19
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Prvo, ne vidim što je ova tema otvorena u Test Driveu?

Drugo, mislim da ova i slične rasprave mnogo liče na borbu sa vetrenjačama. Konzole protiv kompjutera? Pa konzola, gledano i hardverski i softverski, jeste kompjuter specijalizovan za igranje (odnosno za zabavu, pošto može da se sluša muzika, gledaju filmovi, ide na Net) i sa te strane ne vidim zašto bi ih SK zaobilazio. Uostalom, to se radi odavno - i devedesetih su opisivane igre sa konzola, kao i igre za automate itd.

Posebno je pitanje da li je ovaj izbor igara baš reprezentativan i koliko ljudi u Srbiji je zainteresovano za te tekstovi. Koliko sam ja uspeo da vidim i čujem, daleko najraširenija konzola kod nas je i dalje stari PS2 (ne znam da li i dalje izlaze igre za njega?) dok PS3 i XBox360 ima još uvek malo. Ali opet, puno čitalaca ima PC od pre više godina i ne može da igra S.T.A.L.K.E.R., Bioshock, Tiberium Wars i ostale razbijače. Sećam se da je tamo oko 1992-93. bila velika navala protestnih pisama čitalaca na I/O Port što se slabo opisiju igre za C-64 (koji je većina ljudi ovde imala) a puno za Amigu, PC, Segu (koje mnogi tada nisu mogli da priušte).

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Niko vam nije kriv što ste tvrdoglavi i što ste sebe ograničili samo na PC, pa ne želite sebi da priznate da je igara koje vrede nešto sve manje i manje.
O krizi PC igara se mnogo pričalo zadnjih godine ali ja je na delu baš i nisam video i mislim da je to isuviše veliko tržište (najveće u odnosu na bilo koju drugu platformu) da bi ga proizvođači zanemarili jer im je tako lakše. Uostalom, zar nije bilo dosta dobrih igara ove i prethodne godine (o mnogima SK nije pisao)? Ma neka opisuju igre za sve platforme, zašto da ne.

Ukratko: ako zafali prostora, ukinite Test Fun.

Poslednja ispravka: Nergal (22.9.2007 u 20:06)
Nergal je offline