tema: Toonstruck
Prikaz jedne poruke
Stara 11.9.2009, 4:35   #3
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Toonstruck

O zamerkama, nastavcima i zabama

Prilikom razgledanja pojedinih opisa i komentara naleteo sam na par mesta kako se igri zamera to sto pokusava "too hard" da bude hit, klasik i slicno. Moj utisak je sasvim suprotan. Igra sebe ne shvata suvise ozbiljno, cak sta vise, moglo bi se reci da je vrlo jednostavan omaz brojnim delima crtanog filma i uzorima koji su ih stvarali kao sto su Mel Blanc, Chuck Jones, Hanna & Barbera... komediji, filmovima kao i klasicima avanturistickih igara. Naravno, Toonstruck je isto tako i originalna igra za sebe, sa jednostavnom i efektnom idejom, interesantnim i komicnim tandemom Drew-a i Flux-a i svojim nenametljivim humorom.

U tom smislu, i ako se tako posmatra jako je tesko igri naci neku vecu zamerku. Pored spomenutih sitnica i na momente prolongiranih dijaloga, izdvojio bih i to da je moglo biti jos vise lokacija u okviru tri velike lokacije, kao i da se one postojece jos obogate sa mozda jos potrebnih akcija i stvari za uraditi, interakcijom sa likovima i slicno. Recimo, cesto je na jednom ekranu prisutna samo jedna zagonetka. Ovaj utisak i nije bas slucajan. Producenti su naime, neposredno pred izdavanje odlucili da igru skrate sa puna 4 na 2 diska. Kuriozitet je da je "visak" bio u tolikoj meri da je materijal, gde je bilo i potpuno novih lokacija i likova odlozen sa namerom da se upotrebi za planirani Toonstruck 2.

Da li zbog lose reklame, distribucije, suvise klinackog izgleda, popularizacije 3d igara ili nekog drugog razloga, tek Toonstruck nije finansijski podstakao izdavanje nastavka, vec je postao i jedan od vecih komercijalnih "flop"-ova u industriji igara i pored dobrih kritika i pozicije instant klasika. Znajuci sve to, i uz konstataciju da ima dosta lakih zagonetki, nemojte da se prevarite kako je Toonstruck kratka igra - on nije Gabriel Knight, ali prosecnu duzinu danasnjih avantura, sve sa brojem likova i lokacija moze da pojede brze nego sto ce zaba da zamesi veknu hleba.


Napomena

Konacno, ako se odlucite za pokretanje igre treba da znate da je Toonstruck cuven i po tome da su igraci cupali kosu ne bi li naterali igru da radi pristojno pod XP-om i novijim konfiguracijama.

Posebno su problematicni delovi sa arkadnim sekvencama kada je potrebno da se reaguje brzo ali se i igra odvija suvise brzo pa uputstva za pokretanje cesto ukljucuju i razne programe za usporenje rada. Cini mi se da je situacija bolja tek sa novijom verzijom Dosbox-a, i imao sam srecu da sam preko njega pokrenuo igru u XP-u bez vecih problema i dodatnih aplikacija. Kako god se namucili po ovom pitanju igra to svakako zasluzuje.




Poslednja ispravka: dijego_ (11.9.2009 u 14:41)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Ketchua (11.9.2009), Nash Knight (9.8.2010), Shlaymara (11.9.2009), zoran845 (11.9.2009)