Prikaz jedne poruke
Stara 5.5.2024, 2:46   #36
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 353
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Tomb Raider (UE5)

Mislim da vecina ljudi nije svesna koliko je tesko napraviti to sto u njihovoj glavi deluje kao savrsena TR igra. Ako posmatramo originalne igre, to jeste u velikoj meri napucavanje. Lara dospe na deo mape na kojem najpre savlada uglavnom par zivotinja, neretko i ljudi a onda se ili pentra ili resava zagonetku u tom delu mape. Napucavanje je uvek postojalo i ponavljam nije postojalo u maloj ili minimalnoj meri. Zena na kraju krajeva nosi dva pistolja na butinama. Ne sluze joj da ih umetne u neki kamen da bi se otvorio tajni prolaz iza lijane vec da njima prasi. Tako je bilo od prvog dana. Jedino sto su tada tehnicke mogucnosti bile drugacije nego sto su danas.

Sama fransiza pati od te tranzicije i evolucije gejminga jer je bila savrsena za period u kojem se prvi put pojavila i tesko je da prenese taj duh koji ima. Ne mozes danas da se posibas sa ne znam dva vuka ili dva lava, resis zagonetku pa odes u drugu prostoriju i ponovis isto i tako u krug dok ne zavrsis task. Tesko je i uciniti da Lara postane samo avanturista/istoricar/arheolog koji ide od grobnice do grobnice i istrazuje. Kako bi to izgledalo? Grobnica unutar grobnice unutar grobnice da ti drzi paznju zaokupljenom? Gomila tajnih prolaza, klopki, maltene lavirint u mapi? Niti mozes da budes inovativan niti da izbegnes ponavljanja a da u tom procesu igra traje 6-8 sati. I onda jos nekoliko delova.

Prosto TR nije dobro ostario. Ideja nije dobro ostarila. Jeste sada neki Uncharted klon ali to je maksimum koji fransiza moze da ponudi. Jedino sto vidim kao prostor za napredak je da neko napise dobru pricu. Nesto da te izuje, da te raspameti i da kazes da je vredelo. Onda bi neke mane i nedostaci bili potisnuti. Ali sa ovim genericnim pricama to ne mogu da postignu.

Open world koncept je zanimljiva ideja u svakom slucaju. Ali izvedba mora da bude pre svega drugacija od onoga sto imamo danas. Ako bude klasicno osvajanje mape nalik vecini OW igara onda ne vidim svrhu tog koncepta. A opet ne vidim ni kako mogu da ucine da koncept bude, ono sto sam pomenuo, drugaciji.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke