tema: [Mobilni telefon] Xiaomi Redmi 3
Prikaz jedne poruke
Stara 18.8.2016, 21:35   #94
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Ja kad sam naručivao svoj iz Kine sam gledao da ima tzv. Global ROM. Taj ROM je i kod još 2 poznanika koji su kupili Redmi Note 3-ke sa Kupujem Prodajem. A imaš ovde na temi i primera koji su se opekli sa kineskim romovima, ali prodavci navode takve stvari pa se to lako izbegne, a mislim da kod nas u Srbiji svi imaju global rom.

Global ima neke Xiaomi aplikacije ali nije to nikakav preterani bloat po meni pogotovo što se praktično ni jedna ne pokreće samostalno na svoju ruku kao Googl-ove aplikacije na većini androida. Npr. ja sam samo 3 zamrzao nakon roota: Yellow pages, Tube Video i Mi Credit. Mada ni za tim realno nije bilo potrebe jer mislim da se samo Yellow pages pokretala samostalno ali je zauzimala nešto jako malo memorije, tipa 2-3mb.

Stigao je sa Play Store-om i sa Gmail-om, ali bez ostalih google aplikacija (maps, locations, google now...), što je po meni čak i plus jer su to sve agresivne samopokretačke aplikacije na većini androida i gutaju gomilu rama. Po meni je bolje da nisu obavezne i zaštićene kao sistemske, a ako vam trebaju instalirajte ih najnormalnije sa Play Store-a, sa tim što možete i da ih izbrišete kad hoćete.

Jedina mana ovog global roma je što nema OTA update već ako se želi na MIUI 8 mora pešački. Traži se kod za otključavanje bootloader-a pa sve po redu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (18.8.2016)