Prikaz jedne poruke
Stara 13.6.2017, 23:19   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Raspored ventilatora u kucistu racunara?

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Kako duva suprotno od njega? Pa cpu ventilator duva u metalni deo kulera, a ne od njega prema napolje. Tako da bi okretanjem tog sa strane da izbacuje napolje kontrirao cpu-u.

Prilog 55961
Upravu si za ovo, većina ovakvih cooler-a radi tako... I u teoriji bi side fan trebao da uvlači, ali sam i ja pre neku godinu iskusio kod sebe baš ovo što i Chemist. Imao sam neko manje kućište bez prednjih ventova, pozadi 2 mesta i jedno sa strane, baš kao kod njega... Imao sam 2 venta od po 80 mm pa isprobavao svašta... taj bočni kada se postavi da uvlači je bilo ubedljivo najgore - CPU cooler zapravo ubrza da bi održavao istu temperaturu.

I meni je to bilo nejasno pa sam se bio bacio na neko surfovanje i našao neki opširan test na YT gde su upotrebljavali sve moguće varijante cooler-a, od 1 do ko zna koliko ventova na kućištu. U većini konfiguracija su došli do zaključka da taj sa strane mnogo češće remeti rad drugih cooler-a i preseče normalno strujanje kovitlanjem vazduha tu gde uvlači... Mislim da je finalni zaključak bio da se ovi sa strane ne koriste sve dok prvo nemaš minimum 2 usisna i 2 izduvna... e tek onda uz stabilni tok koji oni postignu ovaj bočni počinje da radi kako treba, a pre toga ili odmaže ili uopšte nema efekta. Probaću da nađem taj klip ponovo jer je stvarno dobar bio.

Poenta, mislim da se upravo tako nešto dešava i kod Chemist-a čim detektuje povećanje temperature i buke, isto je i kod mene bilo. Rezultati svakako ne lažu. Ja sam se na kraju bio zamorio od svega toga, skinuo sve te ventove i otvorio stranicu kućišta... jer od tog hlađenja bez prednjih ventova nije bilo vajde kada dođe leto.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke