Prikaz jedne poruke
Stara 7.1.2018, 20:11   #3
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dual Boot problem

Da li mogu da izmenim grub iz vindovsa?
Treba mi da izmenim koji se sistem diže prvo. Ali iz W$ mora.

Da objasnim odmah da linux nije funkcionalan, ne radi taj instaliran i ne može neki novi da se instalira uopšte. Ne može da se podigne ni kao live CD, probao sam nekoliko linuksa i starijih i light i nove, Ubuntu, Mint, trtmrt.
U pitanju je neki stariji laptop (nema naravno UEFI) koji sumnjam nije skroz ispravan i pravi problem tako da se zaglavi kad se pokuša instalacija tj podizanje sistema. Probao sam sve i svašta, čačkao, po netu tražio itd. Na kraju odustao. Neka ga bar mi Win 7 radi.

Odakle ti grub pitate se
Pa probao sam čak i da instaliram linux na drugom laptopu (prebacio tamo hdd) pa da podignem na ovom ali eto iako je regularno instaliran i radio, nije proradio na ovom gde i neće.
Odatle mi grub jer sam po ps-u instalirao prvo linux pa potom W$.

W$ regularno radi osim nekih sitnica sa zvukom koji oće da zakrči al to pretpostavljam je do zvučnika.

A gde se zaglavi, to je kod "pci express hot plug controller driver-a". Tu stane i nema dalje. Mada kod nekih starijih i light sistema nije bilo to nego neš drugo. Odustao sam od linuksa na njemu. Iovako je za klinca koji ima 3 god da pogleda jutub.

Al me muči što je vindoza na dnu gruba i mora da se klikne tj odabere inače ode na linux koji je prva opcija.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke