Prikaz jedne poruke
Stara 16.7.2006, 16:08   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Pazi sad (ovo mi je ideja od pre nekih godinu dana).

Uvodni intro, u kome se desava zurka. Sve tresti od nabildovanog tehna, a gledate iz ociju karaktera (u introu). Posto je na zurci i prilicno pijan, vas karakter jedva i da vidi nesto (jos lakse za animaciju), vec su to sam oobrisi tela, lica, alkohola, sanka. Sve je onako crne, pa bljesne neki efekat, te za trenutak vidite jasno celu prostoriju u kojoj vi i omladina kojoj pripadate divlja.
Dakle, uvodni intro bi trebao da bude nesto kao spot.

New Game ->

Vas alter ego je lik u igrici po imenu Kojot (nadimak u stvari). Sve se desava u novoj Jugoslaviji, za vreme mracnog doba inflacije, nestasice struje, guma na ulicama sto su palili ljudi, turbo folka...
Vi ste samo obican student, koji zivi o drzavnom trosku (zlatno doba socijalizma )

Elem igra pocinje, tako sto se budite mamurni k'o zemlja u studentskom domu. Pitate se sta ce te tu.
I sada, kao i svaka klasicna avantura ustajete iz kreveta i vidite zavaljenog predebelog i zadriglog cimera (koji stalno nesto se*e) u njegovom krevetu. Nakon sto mu pozelite dobrojutro, on vam sarkasticno odgovara kako je podne vec davno proslo i pocinje da se nesto breca (sve ovo kroz formu razgovora). Kada ga pitate sta se toliko naljutio, nadureno vam prica kako ste sinoc, nakon so su vas drugari dovukli u sobu, poceli da ponizavate njega, time sto ste ga posipali vinom i gadjali ga opaskama koje nisu na pohvalu njegovom telesnom izgledu.
Izgladjujete to nekako sa njim, i nakon sto vam kaze da vas je trazila jedna profesorka (kasnije ce da se ispostavi da se ta ruzno-mrsava, usedelicka profesorska napast u stvari zaljubljuje u vas i sve vreme vas kroz igru progoni ) sa zaprepascenjem saznajete da vam ga nigde nema indeks.

E sad pocinje avantura.

Trazeci indeks, lutace te tamo, amo, vracati se u proslost u vreme cara Dusana, pa u izmenjenu buducnost (koju cete vi svojom greskom da izmenite), skitati svugde po srbiji.
Ima jos mnogo toga, samo da se prisetim sta sam sve planirao da ubacim u scenario.

b.t.w. super tema
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke