Prikaz jedne poruke
Stara 30.10.2017, 22:52   #9
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Pomoc - moze li ova memorija na moju plocu

Da ne otvaram novu temu, nije baš isto pitanje ali imam problem sa ramom/pločom na novoj konfiguraciji.
i7 7700, gigabyte h270 gaming 3, samsung 850evo 250gb, coolermaster g650m napajanje, evga 1080 ftw2, ram je g skill G.SKILL 16GB Aegis DDR4 2133MHz(dual channel kit).

Problem je sledeći, prilikom cold boota nastaje boot loop. Ako ubacim module u 1 i 3 slotove, on neće da postuje, ako ubacim u 2 i 4 on neće da postuje. Izvadim jedan ram, on postuje, uđe u sistem sve ok. Nakon toga ubacim i drugi modul u slot 3 npr, zbog dual channela on postuje i prepozna 16gb, prođe stress testove sve kul. Nakon gašenja računara skroz, tj cold boot on opet boot loopuje. Menjao sam slotove i u 2 i 4, čak i bez dual channel moda tipa 1 i 2, 3 i 4, on uvek boot loopuje sa cold boota. Voltaža u BIOS odgovara specifikacijama, menjao sam SSD, menjao GPU, isto se dešava. Taj isti ssd i gpu u drugoj konfiguraciji radi, znači ili je RAM ili je ploča. Čak i dok boot loopuje LED lampica na ploči jasno pokazuje RAM problem.

Šta dalje da radim? Nisam još samo probao da vadim bateriju i bios update, polako gubim živce pa ću i to odraditi koliko sutra ali rekoh možda neko od vas zna za problem pa može da mi skrati muke.
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke