Prikaz jedne poruke
Stara 16.11.2011, 16:20   #109
Boomslang
Član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Ljudi hitno mi je potrebna pomoc jer imam veliki problem sa racunarom. Ne znam sta je kvar pa sam ga stavio u ovu temu.
Naime sve je pocelo kad sam na moju konfiguraciju:
OS Windows 7 Enterprise
Intel Core2Duo @ 2,93GHz
Gigabyte GA-P41T-ES3G
ATI Radeon HD5750 1GB GDDR5
Apacer 2GB DDR3 1333MHz
dodao jos 4GB rama proizvodjaca Kingston (memorija je isto DDR3 na 1333MHz).
Kada sam ubacio tih 4GB racunar mi je odmah prepoznao 6GB rama, i sve je radilo dobro (to vece). Ujutru kada sam krenuo da ukljucim komp on jednostavno nije hteo da podigne sistem. Uvek bi izbacivao onu gresku kao da nije mogao da bootuje ili sta vec. pokusavao sam jedno 2-3 sata da ga upalim ali nista. U prirucniku koji je dosao uz maticnu procitao sam da moja maticna ne podrzava preko 4GB rama , brzo sam otvorio komp i izvadio modul od 2GB koji mi je dosao uz racunar. Nekim cudom ne znam ni sam kako pokavio mi se meni da izaberem da rekoverujem sistem i uspeo sam. Posle 3-4 sata muke sistem se podigao normalno.
Za to vreme kada sistem nije hteo da se podigne primetio sam, tj. cuo cudne zvuke koje izlaze i HDD-a... nzm kako bi to opisao ali mi najvise lici na ono kad ocete da upalite auto a on krene pa "umre"... znaci kao da HDD krece da radi normalno i onda samo zvuk utisavanja i tako u nedogled dok ne restartujem komp.
Nakon toga javio se jos jedan gori problem. Komp mi je sada sporiji sa tih 4GB nego kad sam imao samo 2GB. Sporije dizanje sistema je prvo sto zapadne za oko. Medjutim najgore sledi tek u igrama (bilo da su zahtevne ili ne)!
Pre neki dan install CoD MW2 da se podsetim malo kampanje pred ovaj 3. deo, naravno sve stavim na high sa aa uz max rezoluciju i sve radi bezprekorno lagano preko 60 FPS i onda samo na nekih 20-30 min od pokretanja igre slika se zamrzne i komp zakoci, a do tada bukvalno nista. Nakon nekoliko pritiskanja kombinacije alt+ctrl+delte slika se napokon preseli na task manager i desktop... izadjem iz task managera i vratim se u igru kao da nista nije bilo bez imalo kocenja... To mi se isto desilo i sa Orc, must die, FIFA 12, NBA 2K12... ali odnedavno taj problem je postao neresiv dok igram Skyrim.
Skyrim mi je proverio komp i sam ostavio detalje na high. U igri sve ide kao po loju bez trunke kocenja ali kao po nekom pravilu slika se zamrzne nakon nekih 15-20 minuta igranja, samo sto je ovde problem jos gori jer nema sanse da izadjem na desktop ma kolko god pritiskao windows dugme i ostale tastere koje vracaju na desktop tako da mi ne gine restart.
Eto to je moja muka, ako neko zna u cemu je kvar nek kaze jer sam stvarno na karaju zivaca.
E da 1-2 puta mi se nakon zamrzavanja slike pojavio BSOD!
poz
Boomslang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke