Prikaz jedne poruke
Stara 26.5.2021, 22:54   #622
bobahajduk
Član
 
Član od: 15.10.2007.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Poštovani, nakon par meseci čekanja konačno sam skupio sve delove i sastavio konfiguraciju, ona se sastoji od:
ryzen 5 3600 (kupio OEM i dodao spartan 4 max cooler umesto default)
asus gtx 1660 super oc dual
msi b550m mortar wifi
crucial P1 nvme 1000gb
crucial ballistix 2x8gb 3600mhz
seasonic gc 650 80 plus gold
aerocool cylon mini white
shadow wings 2 (dodatni cooler za kućište)

Pošto sam početnik i celu stvar sam započeo kao hobi , pratio sam sva uputstva pri sklapanju komponenti , znači de šta ide, na koju stranu, čitao sa papira itd.
Međutim kada sam radosno sve sastavio, ušrafio itd pri prvom pokretanju ispostavilo se da se mašina pali, svi ventilatori se pale , vidi se lampica, grafika ima rgb osvetljenje itd ali na ekranu na koji sam se spojio preko HDMI priključka nema ništa, nema signala. Pokušao sam i drugi monitor i stvar je ista. Pre nego što sam se odlučio da pišem za pomoć iskusnih forumaša odradio sam neki troubleshooting, RAM sam izvadio i isprobao , ssd sam vadio pa vraćao, CMOS sam resetovao (izvadio sam bateriju u vratio je unutra), grafiku više puta vadio i vraćao ali stvar je ista, nema ništa na ekranu a računar radi barem na oko čini se ok, nema nikavih pištanja i slično. E sad da li ja sam ja negde nešto omašio možda, neki konektor ili nešto drugo što je bitno i stvara problem ili prosto nešto nije kako treba da naglasim da je prvo pokretaje računara, dakle nemam ni windows a ni žičani miš i tastaturu (samo wireless ). Molim vas za savet šta činiti, nažalost živim na takvom mestu de zavisim sam od sebe i od vaše pomoći, nemam mogućnost da testiram komponente jednu po jednu na nekoj drugoj konfiguraciji itd u prilogu stavljam i sliku ako ona može biti od ikakve koristi, puno vam hvala.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	opet.jpg
Viđeno:	38 puta
Veličina:	100,6 KB
ID:	57879  
bobahajduk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke