Prikaz jedne poruke
Stara 17.9.2007, 15:37   #143
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Ne znam kako da objasnim zvuk koji sestrin komp pravi, uglavnom kada nesto radi... Nazivam ga zato cvrcanjem... Lici na skripuckanje i pooojma nemam odakle tacno iz kucista dolazi... Ali sam primetio da u trenutcima cvrcanja, slika na monitoru jeeeedva primetno, ali ipak poigrava. Ima li neko ideju ili potpitanje koje bi mu ideju dalo?? Sve (ostalo) na kompu radi normalno...
Mozes li da lokalizujes taj zvuk? Otvori stranicu kucista i razvuci usi. Da nije sistemski zvucnik?
Citat:
cur3 kaže: Pregled poruke
Ja imam probleme sam syncmaster-om 793df! Slika pocne da treperi ne duze od 10 sekundi, cesto se cuje pistanje, i slika je totalno kriva, ne bas mnogo, ali mene nervira. Na primer kada otvorim neki prozor na win-u leva strana je skroz prava, a desna je kriva kao da se prozor savija ka unutra. Sve sam pokusao sa podesavanjima na osd-u, ali nema pomoci, ako ispravim desnu, onda je leva kriva. Rez je 1152 x 864 na 75Hz, isto se desava i na 1024 x 768 na 85Hz. Zna li neko sta se desava sa ovim monitorom.

P.S. Osim treperenja slike, ostalo se desava otkad sam kupio mon (pre godinu i po).
To u vezi "pistanja" i treperenja je najverovatnije do VN trafoa koji je nekvalitetan kod njih. Trebao bi da imas garanciju od tri godine; nadji je, uskoro ce da baci kasiku (i meni je). A to sa geometrijom je ili do OSD-a (koji je takodje uzasan) ili su se ploce za usmeravanje mlaza elektrona ispomerale pa ne zaklapaju dobar ugao sa ivicama prednje strane ekrana.
Najbolje ga nosi u servis, gde si ga kupio.

Poslednja ispravka: glitch (17.9.2007 u 15:50)
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
polarnimeda (18.10.2007)