Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2008, 13:55   #101
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problemi sa zvukom

I ja da se upisem u "listu strelaca"...

Ovako, posedujem Altec Lansing FX 5051E (ili sam posedovao?). To su 5.1 zvucnici, srednje klase (200e bili kad sam ih kupovao), i koji ne traze zvucnu karticu, jer imaju dekoder u sebi (tako sam ja razumeo). Kada se koristi preko USB-a, dekoder sam radi ceo posao, bez potrebe za zvucnom kartom. Naravno, mogu da se nakace i na zvucnu kartu pomocu kablova. Ja ih koristim (koristio?) preko USB-a, posto nikako da se nakanim da uzmem neki X-Fi.

U cemu je problem? Jutro sam ja lepo ukljucio komp i oni lepo poceli da shushte (normalna pojava, kada su ukljuceni). U jednom trenutku su poceli problemi sa strujom u stanu, ali samo na jednoj fazi, i to na kojoj su zvucnici (znaci zezala je struja na stekeru u koji su ukljuceni zvucnici). Onda je i nestalo struje na toj fazi, pa se vratila kroz desetinu sekundi (ja sam mislio da je ispao osigurac, ovako mi nista nije jasno). I zvucnici su radili posle dolaska struje. E sad pocinje,...

Otisao ja potom da doruckujem (klasika - bareno jaje, sir i paradajz) i dok sam nahranio morsko prase i macora desilo se nesto neobjasnjivo. Zvucnici su utihnuli! Znaci ja se vracam u sobu, sve radi, osim zvucnika. Proveravam steker - ima struje. Menjam steker, za svaki slucaj, opet nista. Vadim ih iz struje na pola sata, pa ponovo probam - i opet nista. Nema da se ukljuci zelena lampica. Nema shustanja!

Sad lepotani ne rade, garancija istekla, a ja se razmisljam da isutiram "bas", al je ipak mnogo tezak i siljat. Troubleshoot anyone?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke