Prikaz jedne poruke
Stara 23.9.2008, 23:41   #35
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Hardversko-softverski problemi sa skenerima i štampačima

Citat:
naja kaže: Pregled poruke
Imam veliki problem sa hp multifunkcionalnim uredjajem (u pitanju je deskjet iz serije f380). Naime on sve dobro radi, ali se nekad kad zelim da stampam javi problem da ga kompjuter ne vidi tj. javlja da je offline...
Citat:
Shacy kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, imam problem sa Canon MF3110 multi-print-scan uređajem. Pri štampi iz npr. worda štampa pola strane, pa štampa ponovo tu istu stranu celu. Ponekad štampa i po tri strane sa delovima teksta pa onda odštampa kompletnu...
Citat:
DeanM kaže: Pregled poruke
Pozdrav, imam problema sa Canon CanoScan 3200F...
Citat:
rade_pg kaže: Pregled poruke
I ja imam problem sa laserskim stampacem HP Laserjet 1020 !!!
Odjednom je poceo da ne reaguje na komandu 'print'...
Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Pa po ovome sto si ti napisao izgleda kao da si ga prikljucio na usb 1.0 koji se verovatno nalazi na prednoj strani kucista. Probaj da ga prikljucis na neki drugi usb ulaz pa vidi da li se tada nesto desava.
Praktično iskustvo, sa USB 2.0 štampačima/skenerima - odnosi se isključivo na HP modele:
Dešava se, na desetine puta, da instalacija ne uspe - iako ga računar tokom (propisne) instalacije detektuje, uređaj kasnije ne radi, ili radi "nenormalno".
I za skenere i štampače, rešenje koje primenjujem je sledeće: menjam i menjam USB f.ckin cable i ne reinstaliram drivere tamo gde je instalacija "prošla" - jednostavno, kad "potrefim" kabl, sve radi. Sreća je da tamo gde radim USB 2.0 kablova ima na kilometre.
Takođe, dešava se da instalacija uspe, uređaj radi neko vreme i onda pošizi. Ne pomaže ništa, osim, naravno, zamene USB 2.0 kabla. A da sve bude još blesavije: upotrebim taj, zamenjeni kabl da povežem drugi štampač prilikom instalacije, i on radi OK neko vreme, a ondak, kvrc! Naravno, nakon par loših iskustava, sada se jednostavno zauvek oprostim od problematičnog kabla.

Na kraju, dužan sam da istaknem:
- Problemi su vezani ISKLJUČIVO za USB 2.0 kablove koji se isporučuju posebno, van pakovanja samih HP uređaja koji rade sjajno - i stariji i novi, i USB 1 i USB 2, samo kad se ugodi kabl.
- Možda kod štampača/skenera drugih proizvođača nisu problem USB kablovi.
- Ne radim za HP.

Poslednja ispravka: aerochivija (24.9.2008 u 14:45) Razlog: Sve se odnosi na WinXP SP2
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke