Prikaz jedne poruke
Stara 3.2.2009, 1:16   #52
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Imam jedan ozbiljan problem! Dakle desava mi se da pri paljenju kompa na monitoru se nista ne prikazuje( lampica treperi isto kao da je u stand by) tako se i ponasa komp( kao da je u stand by), i nista ja udarim restart. Posle restarta nekad se komp upali normalno, a nekad se problem ponovi, i ako se ponovi ja opet restart i tad sve normalno! Kompjuter mi se uvek pali iz drugog pokusaja. Dakle pritisnem dugme da upalim komp, pocne da se pali 3sek pa se ugasi i tako ugasen oko 2.5 sek,pa se ponovo pali i sve normalno ili se desi onaj problem sto sam naveo u pocetku.
Kad sam tek kupio komp pre godinu dana, posle nekog vremena poceo je ponekad da se pali iz treceg pokusaja pri cemu mi u biosu prijavi nesto kao neuspelo OC procesora iako ja pre toga nisam nikad isao na OC. To se desavalo retko, i onda sam negde polovinom jula otisao na more i vratio se posle mesec dana, startovao sam kompjuter i krenuo je da se pali i desio se onasj problem sto sam opisao na pocetku posta (na monitoru se nista ne prikazuje, komp radi normalno kao da je u stand by-ju i dalje nista). Pokusao sam nekoliko puta i sve se ponavljalo! Sutradan sam odneo komp u servis i ispostavilo se da je otisao neki kabl na maticnoj koji vredi 350 din,zamenili su ga i nije bilo problema. Komp je normalno radio samo sto je nastavio da se pali iz drugog pokusaja. Pre neki dan sam oc graficku, pa sad i procesor, i od kako sam oc procesor opet pri startovanju se nista ne desava (komp se pali "normalno iz drugog pokusaja" ali na monitoru se ne prikzauje nista kao da je komp u stand by). Pa udarim restart i onda ok.
Sad kad god ovako normalno restartujem komp iz windowsa, komp se skroz iskljuci pa pocne da se pali i opet taj "stand by", pa mu opet dam restart na fizicki nacin i opet sve ok.
Ako ste imali slicnih problema molio bih da pomognete ili ako sumnjate na nesto! Konfa je iz profila, procesor je OC bez dizanja napona sa 2.2 na 2.6GHz.
Ja mislim da je u pitanju maticna ili napajanje Frontier 380W
Dakle problemi su postojali i pre OC ali su sad ucestaliji i cesci.
Izvinjavam se za predugacak post ali sam hteo da vam detaljno opisem ovaj problem
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke