Prikaz jedne poruke
Stara 14.7.2010, 14:47   #337
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
... sta igram, komercijalni mish mash ili kvalitetnu avanturu?
SerDače/SerDaku (umetniče/umetniku ranije poznati kao SirDuck91), uzmi lepo i odigraj Sam & Max Hit the Road (1993) (preko ScummVM-a, jašta!) da vidiš šta je avantura (pre svega GEJMPLEJ i HUMOR!) . Je6eš komercijalu!
Spoiler za skraćivanje megalopousta:
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Jedan clan foruma ce se obradovati da su njegovi romani i pripovetke, price i basne dobrodosli nekome
Hej, pa taj ima slične poglede na epizode S&M kao ja!
Zaboravio si samo novele i eseje.
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Znaci sad smo ovu "jadnu" i eskploatisanu temu poceli da koristimo i za navlacenje drugih clanova na nase omiljene igre?
Naravno. Sve je u reklami. Pardon, marketingu.

Sad ozbiljno: pošto je ova tema pravo mesto za tako nešto, da kažem šta je to (po meni) toliko posebno u igrama pandrknute (i nikad prežaljene) firme LucasArts.
Mislim da je tajna uspeha njihovih igara (pored - za ono vreme - izuzetne grafike, sjajnih priča, izvanrednih zagonetaka, glasova, muzike, itd.) u funkcionalnom interfejsu, neverovatno dobrom gejmpleju i skoro potpunom izostanku bagova (na prvi bag u nekoj avanturi kuće LA naleteo sam (tek 2000. godine!) u prokazanom ali meni dragom 'Escape from Monkey Island'.

Lakoća sa kojom se igraju Lukasartsove avanture za mene je i do dan-danas neprevaziđena. A kad se neka avantura jednostavno igra [mislim na komande i upravljanje likovima (ako gledate playthrough DotT-a ili S&MHtR-a to mu dođe kao da gledate dugometražni crtani film), ne na zagonetke] onda joj se lako oproste i sitne mane, kojih skoro i da nema (ne mogu da se setim nijedne mane DotT-a i S&MHtR-a, pa ih stoga uvek iznova zdušno i od sveg srca svima preporučujem; skoro kao onaj "Sajbiriju" ).
P.S. Šta sam rekao.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Kate Walker ne mora da se svlači, ima orgazmičnu facu
A ja se čudim što sam bio sav ulepljen dok sam igrao Sajbiriju (i jedan i dva - podlegao sam hajpu ).
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Mislim da mi vise leze humoristicke cartoon avanture.
Onda ti Kejt Voker treba k'o rupa u glavi .
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
PS: Sta ljubitelji avantura misle o Leisure suit Larry serijalu?
Nemam mišljenje o seriji avantura čovečuljka u poliesterskom odelu, nisam igrao nijednu od tih igara, mada me "Love for Sail" pomalo mami. Volim ja orgazmične face, ali su još bolje orgazmične figur(a)e (veneris) .
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
... mrzelo me da mozgam a bilo mi zanimljivo da skinem bibliotekarku ^^
Koliko je žanr avantura bogat i koliko u njemu ima za svakoga ponešto dokazuje i igra za one koji ne vole da mozgaju ali vole da skidaju "bibliotekarke" .

Poslednja ispravka: zoran845 (14.7.2010 u 15:46) Razlog: kraći esej o lepoti igranja avantura sa etiketom LA
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke