Prikaz jedne poruke
Stara 6.5.2014, 9:21   #1077
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
zakzizu kaže: Pregled poruke
jel mi može neko pomoći kako da naručim neki tel sa aliexpresa? Znam da moram imati karticu za plaćanje preko neta ali me zanimaju još neki detalji. Ono kad pišu dve cene koja se gleda? I koliko me košta sve ukupno neki telefon koji je tamo na sajtu npr 77 dolara? Sa carinom, porezom, i dostavom? Hvala unapred!
Dve cene su raspon u kome može da se nadje taj telefon. Kada kliknes na taj model dobiješ listu prodavaca toga modela sa pravim cenama. Odaberes najsigurnijeg prodavca i u dogovoru sa njim ,ako ga ima on stock ti platiš. Kad ga platiš sa kartice preko PP, toga spakuje napiše ti cenu koju mu ti kažeš, najbolje 100$ ako je skuplji, ako je jeftin kao sto si spomenuo 77$, onda neka ti toliko napiše. Kad ga pošalje dobiješ trackung broj i pratiš ga.
Kad dodje na nasu carinu, oni ga carine po fakturi koju ti kinez napiše, ili ti potreze izvod iz banke. Uglavnom računaj 30% da doplatiš na cenu telefona. Ako ga carina ne ocarini bole te uvo dobro si prošao.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Stefan programer (6.5.2014), zakzizu (6.5.2014)