Prikaz jedne poruke
Stara 24.8.2014, 11:39   #2157
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
kojicm kaže: Pregled poruke
Neki kazu da su prosli bez carine, mada se ne uzdam u to. Mislim moze li da se desi da mi kazu da je carina 50 posto ili tako neki ispad?
Ako vam nešto znači, ima već nekoliko primera da je carinarnica Niš pre carinjenja tražila od primaoca dokaz o plaćanju i na taj način je naplaćeno tačno onoliko koliko treba, ni manje ni više.
Tako je meni stigao telefon u carinarnicu, pa mi je stiglo preporučeno pismo da dostavim dokaz o plaćanju da bi bio obavljen postupak carinjenja. Prvo sam pozvao telefonom i veoma ljubazno su mi objasnili šta i kako treba da uradim, kao i da mogu da pošaljem imejlom. Uzeo sam izvod iz svoje banke na kojem se vidi ta transakcija i poslao sken na mejl carinarnice, a dodao sam i nekoliko skrinšotova sa Aliexpress stranice gde se vidi moja kupovina. Carinici su to, naravno, prihvatili i ocarinili mi telefon baš kako treba. Tek nakon toga su mi prosledili paket i platio sam dažbine poštaru.

Ne znam da li će i ostale carinarnice da počnu sa ovom praksom. Meni se to sviđa. Tačno je da sam zbog te procedure sa slanjem pisma, uzimanjem izvoda, odgovaranjem itd. čekao još 5-6 dodatnih dana na svoj paket, ali barem je pravilno ocarinjen. Ovom procedurom nema šanse da vas "oderu", tj. da naplate znatno više od realne vrednosti. Doduše, nema ni šanse da se provučete sa manjom carinom od realne, ali na tako nešto ne treba ni računati, propisi su propisi i sa njima se treba pomiriti još pre naručivanja.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke