tema: Overwatch
Prikaz jedne poruke
Stara 8.9.2017, 20:13   #522
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Overwatch

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
dreamfall ima totalno drugu perspektivu o igri iz bronze

Nalupetao se covek za sve pare. Overwatch ima masu problema koje uticu na lose competitive iskustvo, ali njegovi argumenti su zaista bronze SR problem. Cuj, Reaper se teleportuje u grupu ljudi? Mislim, svestan si da taj teleport predstavlja verovatno najvece smece od svih E ability-a u igri i da je koristan jedino kao setup za ambush death blossom sa nekog high grounda, jer ima nevidjeno dug cast time? S druge strane, Death Blossom je verovatno najlaksi ultimate za counter u igri jer je dovoljno da D.Va drzi RMB i ceo ult ti je beskoristan. A ako prvo moras da demechujes D.Vu, izgubio si elemenat iznenadjenja sa tim ultijem i nema sanse da pokupis vise od 1-2 fraga pre nego sto ti skine glavu neki udaljeni hitscan (Widowmaker ili Soldier) ili popijes flash od McCrea.

Ista situacija je i sa TacVisorom. Vecina low-ranked igraca ili ljudi koji ne igraju Overwatch kukaju "kako je moguce da aimbot postoji u igri, kakvo je to smece", a ne znaju da su tu tenkovi kao D.Va i Rein koji se smeju u lice Soldieru koji aktivira ult u losoj poziciji.

Mislim, nemoj da se lazemo, Overwatch je jedan od najlaksih FPS-ova za pocetnika i moze u njemu da uziva i apsolutni pajser (za razliku od R6 Siege recimo), ali toliko finesa, ult kombinacija, sitnih mini-borbi odlucuju ishod team fighta da to je to necuveno. Upravo u tome je i draz igre kao competitive pucacine. Igram na GM nivou i bas juce sam imao situaciju gde sam kao Genji dobio nanoboost gde sam naslagao 4 (ukljucujuci i Pharmercy combo) i bila je takva situacija da me je Pharah boopavala sa svojim concussive blastom kada sam aktivirao Ult. Da sam potrosio svoj dash reset pri aktivaciji, ostao bih bez dasha za pokrivanje distance, ne bih ubio nikog i moj tim bi potrosio 2 ultija i na kraju izgubio team fight. Dakle jedna samokontrola da se ne pritisne shift pre nego sto je drugi ability bio na cooldownu je odlucio ishod teamfighta.

Takvih situacija je masa u igri - clutch sleep dartovi, anti-heal na Zenov ulti, kao D.Va kada matrixujete Graviton i slicno... Kad bolje razmislim, ono gore razmisljanje nije ni bronze nivo, vec Quick Play nivo.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke