tema: Elden Ring
Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2022, 4:47   #145
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne bih baš rekao, stuttering je itekako prisutan.
Van toga, igra radi fluidno i zakucano na 60 ali pojavi se povremeno i bude baš primetno (konfa: 2070S Ryzen 5 3600, 16gb RAM).

Da, da, prisutan je. Meni se desilo bas na pocetku prilikom otvaranja vrata da skroz igra stane pa onda krene da secka i posle toga bez ikakvih problema pocne da radi....Kada se udje u neki veci deo isto kao da igra malo uspori (ucitava resurse verovatno), kontrole sporo reaguju i onda nakon par sekundi krene normalno.

Ima itekako problema, ali da se resiti, ne izgleda previse ozbiljno.

Osim tih padova sama igra radi bolje nego sto sam ocekivao, u zatvorenim mestima bije 60 bez problema, na otvorenom malo padne ali nikako ne smeta pri igri za sada. Sve na maksimumu, malo sam smanjio senke na High i Volumetric ali izgleda nema previse razlike ni u izgledu ni u performansama.

Znaci super radi ako izuzmemo te padove koji nisu stalni.




E sad, sama igra
Igrao oko sat i nesto. Igra izgleda prelepo i dosta bolje nego sto sam ocekivao, sve nekako izgleda cistije. Prosli naslovi su uvek imali nekako mutnjikav dizaj, ne znam ni ja kako da ga opisem...ovde sve izgleda mnogo ostrije, da li je poboljsan AA ili nesto, pojma nemam.

Zvuk klasican DS, mislim da nisu preterano tu menjali....Muzika naravno izuva

Sto se tice same igrivosti jos uvek hvatam kako i sta ali je to-to, DS izmesan sa Sekiro i Bloodborne. Sto naravno ne znaci da nema te sitne mehanike koje upotpunjuju igru jos vise.
Igranje je dosta fluidnije, kretanje nije drveno, dosta je slobodnije, jos imate skok i sunjanje plus vernog ata....Sve to daje igri ogromnu fluidnost pri kretanju, borbi, istrazivanju.
Nikada vise opcija za pravljenje lika (ne mislim samo na izgled), mozete da modifikujete skilove sa Arts of War (vezuju se za bilo koje orudje, nisu staticni kao ranije, osim kod nekih specijalnih oruzja). Magije dosta jake i dosta brze (jos brze ako imate izlevelisan odredjen stat), cini mi se da se animacija ne vuce kao u ranijim igrama pa ce moci mnogo vise da se koriste u samoj borbi bez bojazni da ce neprijatelj zamahnuti deset puta dok ne odradite animaciju

Verni at je odlicno odradjen, uzivanje je jahati...kao sto sam i rekao za kretanje, sve izgleda dosta otvorenije, slobodnije, bez klaustrofobicnog osecaja gde milite kroz igru sa podignutim stitom spremni na napad iza ugla. Dosta je oslobadjajuce, sto naravno ne znaci da nemate gomilu mesta, tamnica, zgrada, zamaka koji pruzaju i onaj klasican DS klaustrofobican osecaj

Igra stvarno tera na istrazivanje, za samo sat vremena naleteo sam na jedno 5-6 skrivenih mesta, pecina, zabiti koje izgledaju primamljivo, ali nisam hteo mnogo da se zavlacim pre nego sto dobijem Torrenta. Vertikalnost igre je neverovatna, stanete na ivicu provalije a dole neki cudni stubovi, u dubini neki novi region koji vristi da se istrazi.

Negativnih stvari za sada nema previse. Osim pomenute optimizacije cini mi se da AI i nije bas najsjajniji (ali mozda je to namerno jer su klasicni zombiji u pocetku). Ubijam nekoga a pajtos mu na samo par metara od mene bulji, izvlaci mac i sporo prilazi dok se ja udaljavam u obliznji zbun Jos uvek nisam siguran kako zvuk funkcionise, pa ne mogu da ocenim da li je reakcija AI-ja na zvuk, vid ili nesto trece. Ili su jednostavno svi glupi Videcemo

Takodje, mozda se nekome nece svidjati skupljanje resursa. Ima ih zaista pregrst i bitni su za pravljenje pregrst stvari, lekova, municije itd. Malo me je podsetilo na ono skupljanje u Horizon Zero Dawn, samo sto nema animacije za to pa skupljanje ide brze...Ali mislim da ce nekoga malo nervirati jer skoro svaki zbun ima neki cvet, kamen itd. pa ume nepotrebno da odvlaci paznju...Meni ne smeta toliko ali se oseti.

Negativne ce mozda nekome biti i kontrole koje su izmenjene pa ce trebati navikavanje. Jos uvek ne znam kako se aktiviraju ovi Art of War, prebacivanje u obe ruke nije vise samo pritiskom na Y vec mora da se drzi i onda pritisne L1 ili R1 u zavisnosti od toga koje orudje zelite da uzmete sa obe ruke (L1 kao npr stit i R1 za oruzja). Drzanje Y takodje aktivirate i torbicu (puch) pa tu isto mozete ubaciti odredjene iteme. Malo zbunjuje, trebace vremena da se navikne.

I mozda ce nekome jos smetati gomila poruka koje ljudi ostavljaju ako igrate online Ljudi, ocekivano, divljaju pa mozete naici na gomilu "Finger but hole" i "Jump Ahead" trolovskih poruka, ali i to je jedan od cari DS igara


Sve u svemu, odlicna za sada, malo zastrasujuce u pocetku zbog nekih promena i velicine sveta, gde poci sta raditi, ali izgleda da ce ovo biti odlican naslov
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
bokela (7.3.2022), filpan (25.2.2022), m1aden (25.2.2022), Vladimirus86 (25.2.2022)