Prikaz jedne poruke
Stara 23.11.2005, 10:24   #3
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Ja bih rekao da je to najverovatnije zbog velikih troškova koje FMV avanture, i FMV igre uopšte nose sa sobom.Mnogo je jeftinije modelovati objekte, nego angažovati žive glumce, plus što živi glumci zahtevaju i dodatno osoblje kao što su šminkeri, kaskaderi (za opasnije scene), kostimografi...A druga, podjednako bitna stvar, ako ne i bitnija jeste veća sloboda prilikom izrade igre, jer jednom kada imate izmodelovanog lika, možete s njim da radite šta hoćete, da ga bacate iz aviona, gazite kamionom, skotrljate sa vrha planine...i što je najvažnije sve to snimati iz svih mogućih i nemogućih uglova, što nije moguće kada se radi sa živim glumcima i živim kamermanima.Takve igre su bile popularne u vreme kada je kompjuterska grafika bila na jako niskom nivou za današnje standarde, pa je jedini način da se dobije fotorealistična grafika bio da se snima kamerom.
Ono što bih ja voleo da vidim, jesu interaktivni filmovi, tj. kada se snima film, uz original, napravi se i verzija koja ima prekretnice, tj. tačke gde je moguće napraviti nekakav izbor.Recimo, u scenama gde je neki lik uhvaćen i negativac mlatara sa pištoljem, film se zaustavi i pita hoćeš li da ga negativac upuca ili će kao po starom dobrom običaju da melje ko navijen, sve dok ne stigne neko i spase ga ili recimo kada glavni junak savata negativca i film se zaustavi i pita na koji način želite da mu se presudi a) metak u čelo, b) lomljenje vrata, c) bejzbol palicom...itd.Mislim da bi to bio apsolutni hit u svetu.Naravno ko hoće, može da odgleda samo original verziju bez prekida.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke