Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2010, 14:02   #38
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Jel mogu ja da zamolim moderatore i urednike foruma da odem u offtopic (kao sto sad jesam) i da ti navedem 'LADNO milion stvari koje mi se ne svidjaju u nasoj zemlji?
Ajmo vrlo realno - vođeni ne samo starom srpskom "U tuđega tatka, pogolema...", postoji ogroman broj i realnih i nerealnih problema, kojim ćemo da dokažemo da smo gori od država Evrope (i nekih drugih, svejedno), ali gde ćemo stići? I da li će to dokazivanje uopšte pomoći da imamo išta bolje u Srbiji, ne samo e-trgovinu?

Ok je da se poredimo sa razvijenijim zemljama od naše i da kopiramo neka rešenja. Ali, kao što reče Sloba - eto "prepisanog" Zakona o elektronskoj trgovini koji ne "radi" kao što "radi" u zemljama EU. Zašto?

Hajde da se mi bavimo konkretnim stvarima, što je i tema. Na primer, da li su za ignorisanje Srbije od strane privatne firme PayPal krivi naša vlada i naša zakonska regulativa? Šta je sve PayPal tražio od nas da bi došao (prošle godine) i zašto nije ispunjeno? To pitam (i) Slobu (kao nekog ko ovde učestvuje ispred MTID), jer je ta informacija bitna za dalju raspravu, kako bismo znali gde je zastoj. Ovako ostajemo samo sa pukom željom da PayPal dođe.
Evo još nekoliko pitanja za vas - da li je neko probao/uspeo da na svom sajtu uvede bilo kakav oblik e-trgovine i koliko bi/je to koštalo? Banke?
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke