Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2015, 11:16   #85
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Citat:
kovacm kaže: Pregled poruke
--- end of rant --- inace cu ti oteti thread
thread je vlasnistvo svih dobrih ljudi

Citat:
dakle samo 54 vlasnika starih racunara i dalje cita SK i prati ovaj forum...
moram pogledati koliki su bili tirazi ex-yu racunarskih casopisa iz godine u godinu...
Iskreno, ja sam ih ocekivao dosta manje. A znas zbog cega... mnogi su imali racunare iskljucivo radi foliranja ili kao igracku. A onda jos i cinjenica da na sajtu dominiraju posetioci iz Srbije. Pretpostavljam da je broj forumasa iz Hrvatske i Slovenije dosta mali.

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Neki su "glasali" i za više računara (ja konkretno za tri) tako da je brojka još manja.
I ja sam

Na pocetku ankete Spektrum i C64 su godinli dosta dobro ali je onda C64 napravio veliki napredak zajedno sa Amigom. Na osnovu tumacenja tih rezultata bi se mogla napisati cela studija. Spektrumovci su prvi talas i oni su vladali negde do 1987. Onda sledi istovremeni talas Amige i C64, s time da Amiga traje od 1987 do 1993, dok je C64 imao tu ulogu negde od 1986 do 1990. Cene za C64 su krajem tog perioda bile niske i secam se da se pocetkom 1990 nov racunar mogao nabaviti za 250DM (a plate su u tom trenutku bile prosecno 1000-2000 DM). To je bio razlog njegovog omasovljenja. Amigama pripada pocetak devedesetih i verovatno bi ih bilo los vise da nije nastupila ona nemastina koja je dosla sa ratom i sankcijama.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke